3. Očista a nabíjení

3. Očista a nabíjení

Nejen když si nový krystal přinesete domů, ale i při pravidelné péči, je třeba krystaly očišťovat a nabíjet. Krystaly jsou velmi vnímavé, každý, kdo se jich dotkne, v nich zanechá otisk svých vibrací, zrovna tak jako prostor, ve kterém se nacházely. Proto je důležité dříve, než s nimi začneme pracovat tyto nežádoucí otisky očistit. Krystaly čistíme pod tekoucí vodou, nejlépe pramenitou. Při omývání si vizualizujte, jak všechny energetické otisky, které krystal přijal, jsou vodou odplavovány pryč. Toto čistění provádějte pravidelně, protože krystaly při své činnosti do sebe přijímají mnoho různých energií. Naučte se intuitivně poznat, kdy je čas na pravidelnou očistu.

Poté je třeba krystaly dobít, aby mohli znovu v plné síle pracovat. Podle polarity můžeme krystaly přiřadit k těm, co mají více ženské energie, tedy jsou receptivní a na ty, které mají více mužské energie, tedy jsou projektivní. A pak je skupina těch, které jsou projektivní i receptivní, takže můžeme využít obou jejich vlastností najednou, či si zvolit jednu z nich. V mnoha knihách či na internetu lze dohledat, které minerály obsahují více ženské či mužské energie, ale není potřeba mít doma obsáhlé seznamy vlastností toho kterého krystalu, je lepší důvěřovat své intuici a všechny potřebné informace k sobě nechat od svých minerálních přátel přijít přímo.

Vezměte krystal do ruky a požádejte ho, aby Vám poslal informaci, jakým způsobem ho máte nabít. Většinou se drahé kameny nabíjí na slunečním světle nebo při svitu měsíce. Další možností je ještě třeba ve světle svíčky. Pokud si zatím ještě nejste jisti tím, co Vám sděluje, vyhledejte si následující tabulce Váš minerál (tabulka velmi krátká, ale ty běžněji známé minerály v ní snad najdete) a pokračujte dle následujících doporučení.

Receptivní – jinové krystaly Projektivní – jangové krystaly Krystaly dvojí polarity
Achát, mechový, zelený

Akvamarín

Ametyst

Azurit

Beryl

Celestin

Gagát

Geody

Chalcedon

Chryzokol

Chryzopras

Jadeit

Jaspis, zelený

Kalcit modrý, růžový, zelený

Korál

Křemen, růženín, zelený

Kunzit

Malachit

Měsíční kámen

Mramor

Obsidián duhový

Olivín

Perla

Safír

Selenit

Smaragd

Sodalit

Sugilit

Sůl

Turmalín, černý, modrý, růžový, zelený

Tyrkys

 

Achát, černý, červený, hnědý, pruhovaný

Citrín

Diamant

Granát

Heliotrop

Hematit

Jantar

Jaspis, červený, brekciový, obrazový, leopardí, žlutý

Kalcit oranžový

Karneol

obsahující turmalín

Láva

Obsidián

Onyx

Opál

Rodochrozit

Rodonit

Rubín

Sardonyx

Serpentin

Slída

Sluneční kámen

Titanit

Tygří oko, Býčí oko, Sokolí oko

Topaz

Turmalín, červený

Zirkon

 

 

Avanturín

Fluorit

Křišťál

Lazurit

Obsidián vločkový

Opál

Záhněda

 

 

 

Pod vodou očištěný kámen tedy dejte podle jeho polarity buď na sluneční světlo, přímé slunce nabíjí intenzivněji, ale stačí i denní světlo, či ho umístěte třeba na okno přes noc. Nedejte na návody či rady, jak dlouho či jak intenzivně je třeba krystaly nabíjet, místo toho se řiďte svou intuicí nebo se spojte s vědomím krystalu a to Vám poradí. Jak se spojit s vědomím krystalu popíšu v některé z dalších kapitol.


Related Posts

On-line workshop “Detox s krystaly”

On-line workshop “Detox s krystaly”

Podzim se blíží, a nejen fyzické tělo potřebuje uvolnit a připravit na další zimní období, ve kterém dochází k hlubokému ponoru a zasévání semínek. Abychom se v tomto pasivnějším období roku dostali do větších hloubek, potřebuje svůj systém vyčistit od toxických energií, které jsou usazené […]

On-line kurz Krystalové mřížky – Spolupráce s krystaly v praxi

On-line kurz Krystalové mřížky – Spolupráce s krystaly v praxi

Krystalové mřížky mají oproti jednotlivým minerálům výhodu spojené síly, v mřížce můžeme frekvence každého minerálu spojit s frekvencemi těch ostatních a díky tomu vznikne silný energetický torus, který je přímým spojením našeho záměru s energií zdroje, které není závislé na našich labilních vibracích, ale zůstává otevřené. Práce s krystalovými […]