Nejen když si nový krystal přinesete domů, ale i při pravidelné péči, je třeba krystaly očišťovat a nabíjet. Krystaly jsou velmi vnímavé, každý, kdo se jich dotkne, v nich zanechá otisk svých vibrací, zrovna tak jako prostor, ve kterém se nacházely. Proto je důležité dříve, než s nimi začneme pracovat tyto nežádoucí otisky očistit. Krystaly čistíme pod tekoucí vodou, nejlépe pramenitou. Při omývání si vizualizujte, jak všechny energetické otisky, které krystal přijal, jsou vodou odplavovány pryč. Toto čistění provádějte pravidelně, protože krystaly při své činnosti do sebe přijímají mnoho různých energií. Naučte se intuitivně poznat, kdy je čas na pravidelnou očistu.
Poté je třeba krystaly dobít, aby mohli znovu v plné síle pracovat. Podle polarity můžeme krystaly přiřadit k těm, co mají více ženské energie, tedy jsou receptivní a na ty, které mají více mužské energie, tedy jsou projektivní. A pak je skupina těch, které jsou projektivní i receptivní, takže můžeme využít obou jejich vlastností najednou, či si zvolit jednu z nich. V mnoha knihách či na internetu lze dohledat, které minerály obsahují více ženské či mužské energie, ale není potřeba mít doma obsáhlé seznamy vlastností toho kterého krystalu, je lepší důvěřovat své intuici a všechny potřebné informace k sobě nechat od svých minerálních přátel přijít přímo.
Vezměte krystal do ruky a požádejte ho, aby Vám poslal informaci, jakým způsobem ho máte nabít. Většinou se drahé kameny nabíjí na slunečním světle nebo při svitu měsíce. Další možností je ještě třeba ve světle svíčky. Pokud si zatím ještě nejste jisti tím, co Vám sděluje, vyhledejte si následující tabulce Váš minerál (tabulka velmi krátká, ale ty běžněji známé minerály v ní snad najdete) a pokračujte dle následujících doporučení.
Receptivní – jinové krystaly | Projektivní – jangové krystaly | Krystaly dvojí polarity |
Achát, mechový, zelený
Akvamarín Ametyst Azurit Beryl Celestin Gagát Geody Chalcedon Chryzokol Chryzopras Jadeit Jaspis, zelený Kalcit modrý, růžový, zelený Korál Křemen, růženín, zelený Kunzit Malachit Měsíční kámen Mramor Obsidián duhový Olivín Perla Safír Selenit Smaragd Sodalit Sugilit Sůl Turmalín, černý, modrý, růžový, zelený Tyrkys
|
Achát, černý, červený, hnědý, pruhovaný
Citrín Diamant Granát Heliotrop Hematit Jantar Jaspis, červený, brekciový, obrazový, leopardí, žlutý Kalcit oranžový Karneol obsahující turmalín Láva Obsidián Onyx Opál Rodochrozit Rodonit Rubín Sardonyx Serpentin Slída Sluneční kámen Titanit Tygří oko, Býčí oko, Sokolí oko Topaz Turmalín, červený Zirkon
|
Avanturín Fluorit Křišťál Lazurit Obsidián vločkový Opál Záhněda
|
Pod vodou očištěný kámen tedy dejte podle jeho polarity buď na sluneční světlo, přímé slunce nabíjí intenzivněji, ale stačí i denní světlo, či ho umístěte třeba na okno přes noc. Nedejte na návody či rady, jak dlouho či jak intenzivně je třeba krystaly nabíjet, místo toho se řiďte svou intuicí nebo se spojte s vědomím krystalu a to Vám poradí. Jak se spojit s vědomím krystalu popíšu v některé z dalších kapitol.
You must be logged in to post a comment.