Krystalová mřížka první pomoci

Krystalová mřížka první pomoci

I když se všichni snažíme mít své životy více méně pod kontrolou (někdo více, někdo méně), ne vždy se nám to daří. A tak se občas dostaneme do situace, která je nám nepříjemná, ale nemůžeme od ní utéct ani se před ní schovat. Tak například se nepohodnete se svým partnerem, sousedem nebo máte konflikt se svou nadřízenou. Doma (nebo v práci) je dusno a v hlavě nám běží scénáře, jak se bránit, jak mu/jí to „natřeme“, nebo se začneme litovat.  Nejde o to, kdo je či není v právu, v téhle situaci jde spíše o to uhájit si svou integritu a nastavit jasné hranice, že takto prostě ne. O to totiž jde ve většině konfliktů. Když se s někým nedokážeme dohodnout v klidu a harmonii a energie se rozvíří do nepříjemný vibrací, jediným řešením je zůstat ve svém srdci a nenechat se vtáhnout do konfliktu, nebo naopak do pozice oběti. Pak můžeme udržet svůj nadhled, vnímat původ chování svého bližního a tím tato nafouknutá bublina splaskne dřív než stačí něco rozbít.

V tuto chvíli je potřeba zvolit kámen, který působí rychle, silně…jangově… A tím je obsidián. Černý je k těmto účelům nejsilnější, ale můžete zvolit i jinou barevnou variantu, třeba duhový. Pokud máte „jen“ tento jeden kámen a nechce se Vám stavět mřížka, napojte se na něj a mějte ho u sebe. Pokud máte možnost postavit mřížku, tak zvolte jako hlavního aktéra obsidián a ostatní kameny volte dle situace, typu vztahu či intuice.

  • Pokud potřebujete zlepšit komunikaci a tím vzájemné pochopení, jako další kameny do mřížky volte ty, které pracují s pátou čakrou, tedy světle modré či modro zelené – apatit, kyanit, akvamarín, tyrkys, amazonit…
  • Pokud je Vaším „problémem“ to, že neumíte jasně ukázat své hranice, dát najevo své potřeby a odvaha říct, co máte na srdci, volte kameny, které pracují se třetí čakrou, tedy zlaté, žluté či žluto zelené – citrín, síra (působí podobně jako obsidián, mřížka bude se sírou super mocná 😀 ), topaz, peridot, pyrit (vytvoří kolem Vás bezpečný prostor i na fyzické úrovni, takové brnění) a další jiné.
  • Pokud máte tendenci se litovat, být obětí a bát se, že toho druhého svým „odporem“ či odvahou postavit se za sebe ztratíte, doporučuji kámen, který pracuje se srdeční čakrou. Zde jsou dvě možnosti, buď zvolte zelený, který uvolní Vaše ego a vy si nebudete brát věci osobně, například serpentin, zelený aventurín, vltavín či zelený turmalín. Druhou možností je růžový kámen, který uvolní strach, že budete opět opuštěn/á, zraněn/á a myšlenky typu proč tohle musím řešit, to si nezasloužím. Zde můžete s úspěchem sáhnout po růžovém či červeném turmalínu, rodochrozitu, rodonitu, mangano-kalcitu a podobně.

Záměrem této mřížky (ale i napojení na samotný obsidián) je naprosto vyčistit energetické pole od všech starých (a nefunkčních) vzorců chování, které v sobě všichni máme a které jsme si vytvořili jak v tomto životě, tak je v sobě máme i z životů jiných. Vizualizujte si kolem sebe černé „pole“, které do sebe vtáhne všechno, co neladí s vibracemi Vaší duše, co už nejste Vy a co k životu nepotřebujete. S plnou důvěrou odevzdejte své nepříjemné pocity, které situace vyvolala, mřížce a nebojte se zůstat ve svém srdci. Nemusíte bojovat o své hranice, nechte se vést energií mřížky.

DSCF9707Pokud dlouhodobě řešíte své hranice, problematické vztahy, které Vás stále tahají do pochybností o sobě, sebelítosti či studu, doporučuji nosit obsidián u sebe, třeba ve formě šperku. Říká se, že obsidián je kámen, který je vhodný pro krátkodobou spolupráci, ale sami poznáte, kdy už jej nepotřebujete.

S láskou Tereza Stropnická

 

Tento článek můžete  šířit v neupravené formě s uvedením jména autorky s aktivním odkazem na stránky www.kristalovakomnata.cz a všemi dalšími uvedenými aktivními zdroji.

 


Related Posts

Proč mají černé minerály špatnou pověst?

Proč mají černé minerály špatnou pověst?

Nejen černé kočky, ale i černé kameny mají dosti špatnou pověst. Mnohdy se o nich říká (o minerálech, nebohé černé kočky tentokrát vynechám), že mají temnou energii, jejich nadbytek působí škodlivě až nebezpečně. Nejednou jsem se setkala s komentářem u mřížky, že moc černé škodí, […]

Obsidián – Mistr odpojení

Obsidián – Mistr odpojení

Obsidián je sopečné sklo, není to tedy krystal či minerál, ale hornina. Nemá krystalickou mřížku a jeho energie tedy nemá konkrétní směr, jako je to u skutečných krystalů. Co však v sobě zjevně má je mocná sopečná energie. Je v něm síla žhavého magmatu, který […]