6 pater bohatství – Moudrost mistra Citrína

6 pater bohatství – Moudrost mistra Citrína

Bohatství, hojnost či prosperita, kdo z nás by se tímto tématem nezabýval. Asi znáte všechny ty poučky a rady, jak hojnosti dosáhnout, jak se jí otevřít a jak si jí udržet. Většinou nakonec zjistíme, že je veliký rozdíl mezi tím, co za bohatství považuje naše osobnost a naše duše. Pokud však není obojí v souladu, budeme se tímto tématem stále trápit. A tak jsem se rozhodla, že se zeptám odborníka na bohatství z říše krystalů – citrínu. Tento mistr citrín v sobě ukrývá prostor moudrosti, do kterého jsem vstoupila s otázkou, co to vlastně ta často skloňovaná hojnost či bohatství je.

Otevřel se přede mnou prostor s mnoha patry a vysoký tak, že jsem na strop nedohlédla. Odkudsi se vynořil průvodce, který se mě ujal. Protože když jsem nervózní, tak trochu moc mluvím, zahrnula jsem i jeho vodopádem zcela zbytečných slov, ale byl trpělivý a počkal, až se uklidním. A tak jsem se zeptala znovu – co vlastně znamená bohatství? V tu chvíli jsem věděla, že se mám ptát, co je tím pravým bohatstvím pro mě. A když jsem měla jasno v tom, co mě zajímá, kolem sebe jsem uviděla obrovskou knihovnu. Byly v ní knihy, které jsou běžně dostupné, ale i ty, které zde na Zemi nikdy ve fyzické podobě neexistovaly. Přesto jsem k nim měla a stále mám volný přístup. Prvním patrem mého bohatství je tedy moudrost.

Po ochozu, kterého jsem si dříve nevšimla, jsme se s mým průvodcem vydali do druhého patra. Jaké bylo mé překvapení, že v něm byly stoly a na nich ležely všechny možné krystaly, dokonce i takové, které zde na Zemi nemáme. A když jsem se podívala pozorně, některé z nich byly „jen“ hologram. Musela jsem si vzpomenou na první patro a moudrost, kterou v sobě mám a až pak jsem si uvědomila, že druhým patrem mého bohatství je schopnost v pravý čas zhmotnit to, co potřebuju. Kameny totiž přecházely z hologramů do své hmotné podoby přesně tehdy, když jsem se na ně zaměřila a chtěla je tam mít.

V nadšení z té nádhery druhého patra jsem si ani nevšimla, že jsme se přesunuli o kus výš, kde nebylo nic. Nic, na co zaměřit svou pozornost, a tak se moje hyperaktivní mysl přesunula jinam. Vzpomněla jsem si na jednu svou kamarádku a na to, že bych jí jako dárek chtěla udělat přívěsek z jednoho vzácného krystalu. Úplně se mi vzhled přívěsku objevil před očima a posléze i to, čím by mohl být mé kamarádce prospěšný. Najednou jsem si vzpomněla, že mám pátrat po významu bohatství, a tak jsem se vrátila zpět k mému průvodci. A najednou jsem věděla, že i tento „úlet“ byl součástí mého pátrání. Třetím patrem mého bohatství je láska, které mám v sobě tolik, že můžu dávat ostatním. Nemusím se bát, že mi dojde, protože stále proudí.

A v tomto příjemném rozpoložení jsem se přesunula do další úrovně. V tomto místě nebylo nic a bylo tam vše, čas stál i běžel zároveň. Nezáleží na tom, jestli tomu říkáme věčná přítomnost, nebo zda cítíme, že máme milion pokusů cokoliv zvládnout… Čas je velikým darem, který všichni máme. Když to nebude teď, bude to jindy. A prostě to tak bude, je i bylo. Čtvrtým patrem mého bohatství je čas.

Tentokrát jsem si cestu vzhůru po ochozu vychutnala a pomalu jsme přešli do dalšího podlaží. A opět to bylo rychlé, zdálo se mi, že čím výš jsme, tím více prostě a jednoduše vím, nepotřebuju vidět, cítit nebo slyšet. A tak jsem prostě a jednoduše věděla, že pátým patrem mého bohatství je svobodná volba. Pro člověka žijícího pouze ze svého ega je toto možná nepřijatelné, protože to často vypadá, že si vybrat nemůžeme. Ale opak je pravdou. Můžeme si vybrat vždy. Dokonce i to, že můžeme kdykoliv odejít. Anebo zůstat. A dokonce si můžeme zvolit i to, že budeme následovat vedení své duše a volbu dáme do rukou síly. Záleží na nás, jestli tuto moc přijmeme za vlastní.

A tak jsem se pomalu vydala do dalšího patra. Jako bych cítila, že žádné další patro už pak nepřijde. Byla jsem až nahoře, ale žádný strop tam nebyl. Jen barevná, duhová záře, která přicházela odněkud ze shora. Barevná jako polární záře, barvy kmitaly v různých odstínech a vibracích. Nikdy jsem neviděla nic krásnějšího. A opět, měla jsem jasno. To je světlo mé podstaty. Šestým patrem mého bohatství je světlo mého vyššího já, které mě vede na mé cestě ať jsem kde jsem. Nikdy nezhasne, to spíš já se občas bojím jej vidět.

Z těchto šesti patrech vychází moje veškeré bohatství, jehož základy leží mimo mou osobnost, kterou právě teď jsem. Jasně si uvědomuju, že pro mě jako bytost z masa a kostí jsou tady na Zemi důležité mnohé další věci, hodnoty či bytosti, ale to vše je pomíjivé. Nic z toho, na čem záleží mé osobnosti nemůžu skutečně vlastnit ani ovládat. Bohatství, které mám v sobě, mi ale nemůže nic vzít.

Pokud i vy chcete zjistit, co znamená bohatství pro vás, můžete se zeptat nějakého mistra z říše kamenů, který je na bohatství odborníkem. A nebojte se toho, když před očima neuvidíte jasné obrazy, k někomu bude mluvit přes tělesné pocity, někomu jeho nekonečný čas odkryje vše potřebné a někdo bude prostě mít jasněji než jasno ♥ .

 

 


Related Posts

Krystaloterapie – Rebel či spratek?

Krystaloterapie – Rebel či spratek?

Každý, kdo nechce žít podle mantinelů a pravidel, které nám nastavil někdo jiný, ať třeba rodiče, nebo “systém” jako takový by se dal označit za rebela. Prostě někoho, kdo se neřídí pravidly druhých lidí, jediné, co ho vede je jeho vnitřní hlas a vlastní morální […]

Jak poznat vypalovaný citrín

Jak poznat vypalovaný citrín

V poslední době mě zavalily dotazy, jak poznat, zda je citrín “pravý”, nebo zda je to vypalovaný ametyst. Protože s kameny pracuju nejen při tvorbě šperků každý den, prošlo mi rukama mnoho citrínů. Takže zachovejte klid, není každý druhý citrín vypalovaným ametystem a to málo, […]