Turmalín – průvodce životním mistrovstvím

Turmalín – průvodce životním mistrovstvím

Do rodiny turmalínů patří více různých druhů minerálů, například skoryly (černý turmalín), dravity (hnědý turmalín) či elbaity (barevné turmalíny). Jednu věc však mají všechny společnou. Svým způsobem nás provází životním mistrovstvím a učí nás plně se realizovat v tomto světě. O turmalínech je známo, že jsou to jedny z nejsilnějších kamenů s mnohými talenty (účinky). A právě proto jsou schopny zvládat tento nelehký úkol – být učiteli nás lidí a vést nás k projevování svého nitra ve vnějším světě.

rubelit

Jistě sami uznáte, že jejich úkol je velmi nelehký. Jedna věc je zřít sebe sama v plné síle, druhá věc je tuto sílu uchopit a žít ji. Často se bojíme být tím, kým ve své podstatě jsme a klademe velký odpor sami sobě. Turmalín je však natolik mocný, že tento odpor dokáže rozpustit. Někdy to trvá roky, než začneme vnímat co se s námi děje, jindy je to mnohem rychlejší, ale vždy to je proces, který nemá počátek ani konec. Vždy se máme kam vyvíjet, posouvat, co měnit. A turmalíny jsou tu pro nás. Dokážou transformovat jakoukoliv energii tak, aby nám byla k užitku. Dokážou rozbořit domečky z karet, které tak rádi stavíme. Dokážou svou silou rozpustit iluze, ve kterých se koupeme a velmi si v tom libujeme.

Pokud nechcete nic ve svém životě měnit, rozhodně si s turmalíny nezačínejte. Oni jsou skutečnými mistry v říši minerálů, a to se vším všudy. Když je potřeba, uberou Vám zátěž, která Vás sráží na kolena, když je potřeba, naloží Vám tak, že budete rýt pusou v bahně a modlit se, abyste to přežili. Ale vždy a za každých okolností Vám pomohou najít v sobě sílu jít dál, nevzdat to a odkrýt iluzi, která vám brání žít sami sebe.

Každá skupina turmalínů má trochu jiné zaměření, volte tedy svého průvodce podle toho, které téma právě řešíte, případně které z témat je vaším životním.

Skoryly

Černé turmalíny jsou velmi silně propojeny s hmotným světem, s planetou Gaiou a naším fyzickým tělem. Pokud řešíte přijetí své tělesnosti, fyzické potíže, energetické propojení s duší naší planety, volte skoryl. Zlepšuje propojení mezi jemnohmotnými těly a tělem fyzickým, proto léčí mnoho fyzických obtíží, které vznikají chybou v přepisu (ty způsobuje umělé elektromagnetické záření). Skoryly mají silnou ochranou moc, protože nám nedovolí zůstávat v energetické stoce. Jejich energie je stále v pohybu a když budete u sebe nosit skoryl, ani té vaší energii nedovolí se zastavit.

skoryl

Dravity

Hnědé turmalíny pracují s první čakrou, strachy a nedůvěrou v život. Jestli máte strachem staženou první čakru, těžko budete schopni zvednou hlavu a vnímat širší souvislosti, uvolnit odpor v dalších čakrách a otevřít se svému potenciálu. Darvit je kámen vhodný, pokud vás tíží život a starosti na základní úrovni, jako třeba finanční problémy, zdravotní obtíže a strachy všeho druhu. Tento úžasný kámen nedovolí vaší první čakře setrvávat v křeči, jeho síla rozpustí bloky i váš odpor a strach ze změny.

dravit

Elbaity

Barevné turmalíny, často ve šperkařské kvalitě, jsou úžasnými průvodci hlavně v srdečních záležitostech. Nejde ale o vztahy, nebo jen o ně. V našem srdci je klíč k vyššímu vědomí, k napojení na naše vyšší já a pokud neuzdravíme své srdce, emoční otisky nám nedovolí napojit se na vyšší (mimotělní čakry) anebo jen v omezené míře. Elbaity jsou schopné vyléčit naše sebevědomí, ukážou nám sebe samé v plné kráse, pomůžou nám nastavit naše hranice tak, abychom se v nich cítili dobře a dají nám do rukou sílu tvořit svůj život. Jejich největším darem je však pochopení toho, že není všechno zlato co se třpytí a ukážou nám, že mnohem důležitější je hloubka, nežli třpytivé pozlátko (které často může mít i vysoké vibrace).

verdelit

Každý ze skupiny turmalínů nám pomůže žít sebe samé a opustit omezení emočních otisků či podivná nastavení své mysli. Turmalíny nás učí být celistvými, nehledat doplnění venku, ale najít zdroje sami v sobě. Turmalíny jsou kameny přetékající bezpodmínečnou láskou, kterou mohou předat jen tomu, kdo je připravený milovat ostatní ne proto, jak úžasní dokážou být, ale i přesto, že často vůbec úžasní nejsou. Poselství turmalínů zní:

“Je snadné milovat něčí duši, ale dokážete milovat i osobnost plnou problémů a omezení?”

Z křišťálové komnaty

Tereza Stropnická

www.kristalovakomnata.cz

www.alchymiesperku.blog

www.crystalgriddesign.cz

 

 


Related Posts

Krystaloterapie – Test kvality vztahu

Krystaloterapie – Test kvality vztahu

Začátky vztahů bývají opojné a sluncem prozářené. Hormony přesycené tělo ovlivňuje jak naše emoce, které jsou zesílené, tak i mentální schopnosti, které jsou naopak v těžkém útlumu. Co kdyby vám někdo na začátku vztahu dal do ruky kouzelný nápoj, který by vám pomohl prohlédnout přes […]

Skoryl – Mistr rozlišování

Skoryl – Mistr rozlišování

Skoryly jsou asi nejrozšířenější krystaly z rodiny turmalínů. Jak co se týče četnosti výskytu, tak i mezi lidmi. Černé turmalíny jsou známé jak pro své uzemňovací schopnosti, tak i jako ochranné kameny. Jakým způsobem tedy pracují a jak působí na naše energetické pole? Černé turmalíny […]