Turmalín – průvodce životním mistrovstvím

Turmalín – průvodce životním mistrovstvím

Do rodiny turmalínů patří více různých druhů minerálů, například skoryly (černý turmalín), dravity (hnědý turmalín) či elbaity (barevné turmalíny). Jednu věc však mají všechny společnou. Svým způsobem nás provází životním mistrovstvím a učí nás plně se realizovat v tomto světě. O turmalínech je známo, že jsou to jedny z nejsilnějších kamenů s mnohými talenty (účinky). A právě proto jsou schopny zvládat tento nelehký úkol – být učiteli nás lidí a vést nás k projevování svého nitra ve vnějším světě.

rubelit

Jistě sami uznáte, že jejich úkol je velmi nelehký. Jedna věc je zřít sebe sama v plné síle, druhá věc je tuto sílu uchopit a žít ji. Často se bojíme být tím, kým ve své podstatě jsme a klademe velký odpor sami sobě. Turmalín je však natolik mocný, že tento odpor dokáže rozpustit. Někdy to trvá roky, než začneme vnímat co se s námi děje, jindy je to mnohem rychlejší, ale vždy to je proces, který nemá počátek ani konec. Vždy se máme kam vyvíjet, posouvat, co měnit. A turmalíny jsou tu pro nás. Dokážou transformovat jakoukoliv energii tak, aby nám byla k užitku. Dokážou rozbořit domečky z karet, které tak rádi stavíme. Dokážou svou silou rozpustit iluze, ve kterých se koupeme a velmi si v tom libujeme.

Pokud nechcete nic ve svém životě měnit, rozhodně si s turmalíny nezačínejte. Oni jsou skutečnými mistry v říši minerálů, a to se vším všudy. Když je potřeba, uberou Vám zátěž, která Vás sráží na kolena, když je potřeba, naloží Vám tak, že budete rýt pusou v bahně a modlit se, abyste to přežili. Ale vždy a za každých okolností Vám pomohou najít v sobě sílu jít dál, nevzdat to a odkrýt iluzi, která vám brání žít sami sebe.

Každá skupina turmalínů má trochu jiné zaměření, volte tedy svého průvodce podle toho, které téma právě řešíte, případně které z témat je vaším životním.

Skoryly

Černé turmalíny jsou velmi silně propojeny s hmotným světem, s planetou Gaiou a naším fyzickým tělem. Pokud řešíte přijetí své tělesnosti, fyzické potíže, energetické propojení s duší naší planety, volte skoryl. Zlepšuje propojení mezi jemnohmotnými těly a tělem fyzickým, proto léčí mnoho fyzických obtíží, které vznikají chybou v přepisu (ty způsobuje umělé elektromagnetické záření). Skoryly mají silnou ochranou moc, protože nám nedovolí zůstávat v energetické stoce. Jejich energie je stále v pohybu a když budete u sebe nosit skoryl, ani té vaší energii nedovolí se zastavit.

skoryl

Dravity

Hnědé turmalíny pracují s první čakrou, strachy a nedůvěrou v život. Jestli máte strachem staženou první čakru, těžko budete schopni zvednou hlavu a vnímat širší souvislosti, uvolnit odpor v dalších čakrách a otevřít se svému potenciálu. Darvit je kámen vhodný, pokud vás tíží život a starosti na základní úrovni, jako třeba finanční problémy, zdravotní obtíže a strachy všeho druhu. Tento úžasný kámen nedovolí vaší první čakře setrvávat v křeči, jeho síla rozpustí bloky i váš odpor a strach ze změny.

dravit

Elbaity

Barevné turmalíny, často ve šperkařské kvalitě, jsou úžasnými průvodci hlavně v srdečních záležitostech. Nejde ale o vztahy, nebo jen o ně. V našem srdci je klíč k vyššímu vědomí, k napojení na naše vyšší já a pokud neuzdravíme své srdce, emoční otisky nám nedovolí napojit se na vyšší  čakry anebo jen v omezené míře. Elbaity jsou schopné vyléčit naše sebevědomí, ukážou nám sebe samé v plné kráse, pomůžou nám nastavit naše hranice tak, abychom se v nich cítili dobře a dají nám do rukou sílu tvořit svůj život. Jejich největším darem je však pochopení toho, že není všechno zlato co se třpytí a ukážou nám, že mnohem důležitější je hloubka, nežli třpytivé pozlátko (které často může mít i vysoké vibrace).

Zelený turmalín nám pomáhá vnímat vlastní integritu a podle toho jednat. Je skvělý na propojení osobnosti s duší, když ho nosíme u sebe třeba jako šperk, vždy nám pomůže jasně rozpoznat, že zda je situace, a kterou prožíváme pro nás přijatelná či zda je mimo to, co bychom chtěli ve svém životě prožívat. Když si pak dovolíme vnímat toto jasné ANO/NE, zaktivuje se solár a začne tvořit podle toho, co jsme zvolili. Takže když se nám nějaká situace nelíbí, například přijde nezvaná návštěva, stačí si připustit, že se nám to nelíbí a když máme solár dost silný, návštěva se dlouho nezdrží a už ani nepřijde bez ohlášení 😄.

Růžové turmalíny jsou čistou láskou v jinové kvalitě. Jejich energie je přijímající, klidná, milující a léčivá. Mají schopnost utišit rozbolavěné emoční tělo, pomáhají nám povolit sevření srdeční čakry, kterou jsme si ze strachu z dalšího zranění sami zavřeli. Učí nás, že je bezpečné mít srdce dokořán a zároveň nám pomáhají zvládat bolest, která přichází, když se otevřeme nejen světlu, ale i temnotě. Pokud potřebujete zpracovat dávná zranění, růžový turmalín Vám pomůže vše potřebné zvědomit a tím se více otevřít.

Modré turmalíny dokážou odhalit a transformovat programy v oblasti krční čakry, které se vážou na téma sebevyjádření. Tyto programy způsobují, že se bojíme projevit ve své plné síle a kráse. Protože tohle přece není normální, má to být jinak… Protože když vyjádřím samu sebe, budu nepřijatelná pro ostatní… Protože když ukáže naplno, kdo jsem, přijde trest… Ale toto všechno jsou lži, které nám našeptávají právě ty programy. Není třeba zapadnou do představ o tom, jací bychom měli být. Kdo vlastně bude soudit, jestli jsme dost dobré, dost chytré, dost zkušené, dost duchoví, dost vnímavé, dost uzemněné, dost ženské, dost cokoliv Vás napadne…

verdelit

Každý ze skupiny turmalínů nám pomůže žít sebe samé a opustit omezení emočních otisků či podivná nastavení své mysli. Turmalíny nás učí být celistvými, nehledat doplnění venku, ale najít zdroje sami v sobě. Turmalíny jsou kameny přetékající bezpodmínečnou láskou, kterou mohou předat jen tomu, kdo je připravený milovat ostatní ne proto, jak úžasní dokážou být, ale i přesto, že často vůbec úžasní nejsou. Poselství turmalínů zní:

“Je snadné milovat něčí duši, ale dokážete milovat i osobnost plnou problémů a omezení?”

Z křišťálové komnaty

Tereza Stropnická

www.kristalovakomnata.cz

www.alchymiesperku.blog

www.crystalgriddesign.cz

 

 


Related Posts

Krystaloterapie – Test kvality vztahu

Krystaloterapie – Test kvality vztahu

Začátky vztahů bývají opojné a sluncem prozářené. Hormony přesycené tělo ovlivňuje jak naše emoce, které jsou zesílené, tak i mentální schopnosti, které jsou naopak v těžkém útlumu. Co kdyby vám někdo na začátku vztahu dal do ruky kouzelný nápoj, který by vám pomohl prohlédnout přes […]

Krystaloterapie – Jak zpracovat energetické skoky

Krystaloterapie – Jak zpracovat energetické skoky

Během roku průběžně přichází období, ve kterých dochází k mohutným přívalům energie na celou planetu. Bývají to různá “klíčová” období roku, jako jsou třeba slunovraty, ale může to být i kdykoliv jindy. Když toto období nastane, často se cítíme jako ve svěráku nebo hluboko pod […]