Krystaloterapie – jak si ulehčit cestování

Krystaloterapie – jak si ulehčit cestování

Cestování na dlouhé, ale i kratší vzdálenosti může být pro někoho velikou radostí a pro někoho naopak noční můrou. Zatímco cestování v určitém okruhu v místě, kde žijeme, většinou nebývá pro nikoho problém, na delší vzdálenosti už to problém mít může. Obzvlášť u žen, které jsou více empatické (když vnímáte emoce řidiče, který jede za vámi a pospíchá, to rozhodně není nic příjemného: D ) a citlivé. Sama velmi mandala z citrínu a granátu nerada cestuju a když vyrazím bez příprav, odnesu to minimálně silnou bolestí hlavy. Mnoho žen si tytéž pocity, jako mám z cestování já, vědomě nepřipouští, a tak často říkají, že neumí řídit, bojí se jezdit tam, kde to neznají, no však to znáte… Muži naopak mají pevnější hranice (nepustí do svého energetického pole vše) a cestují rádi, protože v pohybu zachytávají inspiraci, kterou běžně nevnímají.  Při cestování na energetické úrovni dochází k tomu, že vaše energetické pole stále načítá informace z místa, kde se právě nacházíte. Pokud za jeden den urazíte třeba 1000 kilometrů, může to být množství informací větší než velké. Jak si tedy cestování ulehčit, nebo dokonce zpříjemnit?

Způsobů, jak se vyhnout problémům z cestování je více, můžete je různě kombinovat a propojovat. Zde je jen pár z nich, každý z nich občas nebo stále používám a mám s nimi skvělé zkušenosti.

  • krystaly – v autě mám trvale na zrcátku pověšenou malou mandalku z citrínů a granátů, tyto jsem pro sebe zvolila kvůli sebevědomí akrystaly do auta pocitu bezpečí, pro vás můžou být ty pravé úplně jiné (třeba můj muž má v autě lapis a hematit). Když se chystám na delší a neznámou cestu, bez sebou nějaký větší křišťál, se kterým se domluvím na ochraně. Jeho ochrana spočívá nejen v ochraně před nehodami, také mi pomáhá lépe snášet energetické změny. Celou cestu silně září a udržuje stabilní vibrace, ve kterých jsme zvyklá fungovat. Představte si auto, jako energetické pole nebo jakousi kapsli, která se pohybuje prostorem a uvnitř je stabilní energetické pole, bez ohledu na to, jestli jede kolem lesa, skládky či projíždí kolem hromadné havárie. Když cítím trochu únavu, na chvíli vezmu krystal do ruky a dočerpám skrz něj více energie. Podle vašeho nastavení je třeba volit, jaké krystaly si do auta dáte, může to být třeba akvamarín, který nám pomáhá udržet nadhled a odstup, měsíční kámen či labradorit pro ochranu před negativními emocemi ostatních řidičů, žlutý kalcit či citrín pro doplnění energie, sodalit či lapis pro chladnou hlavu a rozvahu. A samozřejmě, král všech krystalů – křišťál, bez něj se na dlouhé trasy nevydávám nikdy :-D.
  • krystalová mřížkakrystalová mřížka – před každou cestou si doma udělejte mřížku. Může být jen malá, ale přesto bude působit i na dálku. Výhodou mřížky je, že ji vždy uděláte podle konkrétních energií a vašich potřeb. Když už před cestou budete unavení, tak do mřížky přidejte třeba karneol, když budete ve stresu, tak třeba tangerin křišťál. Možností je mnoho a mřížku nemůžete udělat špatně. Takže vyzkoušejte, výhodou také je, že nemusíte mít v autě žádné kameny, obzvlášť, když nejedete autem svým, ale jen jako spolujezdec, nebo třeba autobusem či letadlem.
  • tekuté krystaly – další moje velmi oblíbená metoda ochrany mého energetického pole je aura sprej, který je spojením éterických olejů a krystalů. Používám ho tedy nejen v autě, ale právě v autě mi pomáhá, když už je nejhůř. Obzvlášť u dlouhých cest osvěží, v pravidelných intervalech ho stříknu jak na sebe, do prostoru v autě. Tato metoda není úplně ideální v hromadných dopravních prostředcích, ale ve vlastním autě je naprosto dokonalá. Omyje z aury energie, které v ním být nemají a vůbec o ně nestojíme, osvěží a udrží vaše přirozené vibrace. Je také možné použít v autě čisté éterické oleje v nějakém difuzéru, které si necháte připravit přímo na míru s jasným záměrem.

aura sprej

V mnoha knihách se píše o tom, které kameny jsou vhodné pro cestování, ale vůbec se tím řídit nemusíte. Volte podle toho, který kámen vás běžně podporuje, vhodně doplňuje, udržuje svěží a soustředěné. Nejdůležitější věcí je vždy si před cestou, nebo i v průběhu určit záměr a požádat minerály o podporu.

 

Z Křišťálové komnaty

Tereza Stropnická