Časté dotazy I.

Časté dotazy I.

Čas od času dostávám otázky o různých možnostech či schopnostech kamenů. Část z nich se týká pověr, které se o kamenech šíří a které pramení ve starých energiích. V tomto článku nebudu mluvit sama za sebe, ale vyjádřím se o těchto tématech z pohledu mého osobního krystalu křišťálu, který je mým věrným průvodcem. Bytosti v krystalických tělech jsou velmi milující, takže naše předsudky skutečně nesoudí, ale rádi nám vysvětlí, jak to skutečně je. Pokud máte nějaké další otázky, vyzkoušejte se zeptat přímo konkrétního minerálu, kterého se to týká, jistě vám nějakou formou odpoví (pokud ne přímo, tak skrze nějakou jinou bytost).

Když vezmu kámen do ruky a začne pálit, znamená to, že má špatnou energii?

kyanitTeplo je znakem zesíleného toku energie. Fyzické schránky některých minerálů jsou skvělými vodiči energie a čím teplejší jsou, tím lépe energií vedou. Teplým krystalem prochází mnohem větší množství energie nežli studeným. Když tedy vezmete do ruky kámen a ten začne hřát, nebo dokonce pálit, znamená to, že dochází k silné výměně energií. Krystal načítá vaše energie nejen svým jemnohmotným tělem, ale také tělem fyzickým a informace, které potřebujete dostat k vám posílá také oběma způsoby. Pokud tedy krystal ve vaší ruce začne hřát, může to pro vás být jasné znamení, že s vámi komunikuje.

Mohou se do některých kamenů stahovat temné bytosti, případně mohou mít některé kameny negativní energii?

O minerálech, převážně těch, které mají tmavou barvu se říká ledacos. Přitom to jsou právě oni, kteří si zaslouží největší obdiv. Dokážou pracovat s nízkými vibracemi. Umí transformovat pro vaše těla škodlivé energie, mohou propojit poškozená spojení mezi vašim jemnohmotným a hrubohmotným tělem. A přesto o nich máte často pochybnosti. Z našeho pohledu tyto pochybnosti vznikají buď záměrně, aby vás tyto řeči zmátly a vy se báli s tak mocnými průvodci pracovat, anebo proto, že neumíte rozlišit temnotu a sílu (a tyto pojmy zaměňujete). Těla minerálů nejsou ovlivnitelná svým okolím tak jako ta vaše, temné bytosti se k nim nedokážou připoutat. Nepleťte si ale to, že vám některé naše vlastnosti nejsou příjemné s tím, že jsou temné! Často vás naše síla nutí vyjít z komfortní zóny a vy pak radši utíkáte k představě, že jsou za tím temné síly!

Negativní energie ze své podstaty je nepřítomná energie, tady negativní bytost energii z ostatních vysává. Ani toto se u minerálů neděje. Pokud však chcete mít jistotu, že energie, kterou vyzařujeme je čistá a ničím nedotknutá (není unavená), není nic snazšího, nežli nám pravidelně dopřát očistu od všech záměrů a programů, které jsme měli naplňovat a poté nám dejte možnost se naladit na svůj plný potenciál (říkáte tomu nabíjení).

Je možné se energií krystalů předávkovat nebo si vybrat jako průvodce špatný krystal?

Vy lidé umíte sami před sebou zdařile skrývat své strachy i to, že si jimi mnohé blokujete. Když máte pocit, že vás někdo příliš miluje, umíte přísun této nepodmíněné a léčivé lásky zpomalit či úplně zastavit. Stejné je to i s léčivou energií od nás. Kdybyste jí dokázali naplno otevřít a tento stav vydržet, mohli byste mnohé věci, které se vám nelíbí transformovat mnohem rychleji. Je ale také pravdou, že tyto ochranné mechanismy vám umožňují otevírat se postupně podle toho, na co jste připravení, co unesou vibrace vašeho fyzického těla, aby nebylo přetíženo.  Předávkování naší energií je z jiného úhlu pohledu otevření se plnému potenciálu, který nabízíme. Jsme připraveni s láskou “předávkovat” každého, kdo je připravený v každé časti svého bytí přijmout plný potenciál ryzí energie lásky, která stojí za vším.

Pokud máte na mysli vybrat si jako průvodce “příliš” silný krystal, vnímám v tom hru mysli odpojené od srdce.  Zapomeňte na všechny pochybnosti, neboť vždy se vám do cesty dostanou jen ti průvodci, které právě teď potřebujete. My krystaly nevnímáme čas jako vy lidé, pro nás není ani pozdě ani brzy. Když se “zamilujete” do nějaké krystalu, koupíte si ho a zatím s ním neumíte navázat kontakt (třeba je příliš silný), za rok bude situace vypadat úplně jinak. A do té doby bude vás průvodce trpělivě čekat na vaši připravenost. Na jisté úrovni vědomí jste propojeni stále, jen to třeba zatím nejste schopni vnímat.

Auralit 23

 

Pokud máte nějaké další otázky, napište je do komentářů a já se jim budu postupně věnovat.

Z Křišťálové komnaty

Tereza Stropnická