Krystaly pro terapeuty

Krystaly pro terapeuty

Mnoho lidí, kteří pracují jako terapeuti, léčitelé, poradci a průvodci jsou dnes svým vyšším já vedeni k tomu, aby do své práce víc zapojovali energii krystalů a minerálů. Krystaly Vám mohou při práci pomoci mnoha způsoby, od čištění energetického pole Vašeho i Vašich klientů po transformování energií (a informací) tak, aby je klient mohl využít ke svému prospěchu. Veliká pomoc od krystalů je také to, že dokáží udržet čistotu našich záměrů, tedy nepomáhat svým klientům takovým způsobem, který sice vypadá čistě, ale není v souladu s jejich svobodnou volbou a potřebou si ještě “něčím” projít. Čím tedy začít?

Oltář a “posvátný” prostor

Jako první bych doporučila si ve své pracovně či terapeutické místnosti udělat koutek ve stylu oltáře, posvátného prostoru, čí místa na krystalové mřížky. Z tohoto bodu se bude do celého prostoru rozlévat léčivá a očistná energie vysokých vibrací, která bude dohlížet nad Vaší prací, Vašimi záměry a jako magnet k Vám přitahovat přesně ty klienty, pro které můžete skutečně něco udělat, kteří práci na sobě myslí vážně a kteří s Vámi rezonují. Na takzvaný oltář bych doporučila umístit větší křišťál, který patří mezi krystaly, které umí vyhledávat nové příležitosti, možnosti a postupy. Bude pro Vás udržovat čistý záměr a zároveň Vám ukazovat nové cesty, jak ke klientům přistupovat, jak k Posvátný prostorsobě přitahovat klienty, kteří Vaše služby právě teď potřebují a bude udržovat vysoké vibrace Vašeho prostoru. Jako další velmi důležitý kámen bych volila skoryl (černý turmalín), také větších rozměrů. Ten bude dohlížet na energie, které k Vám klient sebou přinese. Bude Vám pomáhat nepřebírat jeho problémy na sebe, bude transformovat hutné a těžké energie a energetické bloky, kvůli kterým k Vám klienti vlastně chodí na terapie. Jako třetí kámen na oltář bych volila jednoznačně selenit. Kámen čistoty, přijímající a léčivé ženské energie, který umí očistit jak prostor, tak třeba fyzické tělo od energií, které nejsou v souladu a v harmonii s Vaší podstatou.  Větší kameny můžete zaměnit za krystalovou mřížku složenou z více menších krystalů. Tposvátný prostorento oltář či posvátný prostor by měl být místem, které si hýčkáte, se kterým jste plně propojeni, pravidelně na něm zapalujte svíčky například. Měl by být srdcem a duší Vaší pracovny.

Oltář by neměl být výsadou pouze terapeutických prostor, měl by být součástí každé pracovny, ateliéru a dílny, tedy samozřejmě jen v případě, že Vás spolupráce s krystaly bytostně přitahuje. I bytost, která maluje obrazy, tvoří úžasné hrnky, vyrábí nábytek či šije dětské oblečení může svou práci energeticky podpořit energií krystalů. Krystaly posílí vibrace Vaší tvorby, ať už se zabýváte čímkoliv a přivedou k Vám ty pravé zákazníky.

 

Krystaly v terapeutické praxi

Pokud při do své práce s tělem klienta chcete zapojit i krystaloterapii, doporučuji mít několik sad. Pro harmonizaci čaker tromlované čakrové kameny minerály (třeba placičky) přesně podle čakrových barev. Můžete také používat masážní hůlky z různých minerálů, například z křišťálů, selenitu, růženínu či ametystu, kterým můžete stimulovat kůži při masáži a propojovat jejich energii s minerály uvnitř těla klienta. Další možnosti jsou sady na práci s fyzickými obtížemi, jako třeba bolesti kloubů (hematit, malachit, ametyst, záhněda), sadu na práci s otevíráním a léčením srdeční čakry (růženín, rodochrozit, kunzit), sadu pro zvyšování tělesných vibrací a očistu karmických vzorců (selenit).  Možností je mnoho, doporučuji pro nové možnosti spolupracovat s kameny na oltáři, které Vám inspiraci rádi přinesou.

 

Krystaly pro podporu terapeuta

Práce s lidmi je velmi zodpovědná a náročná. Pro terapeuta to znamená neustálou práci na sobě, pravidelnou očistu svého energetického pole (před i po každé terapii), harmonizace energetického systému (ideálně každý den ráno nebo před spaním), ochrana energetického pole a mnoho dalšího. Pro tyto účely doporučuji jednoznačně čištění energetického pole (aury) selenitem, pravidelnou harmonizaci čaker za pomoci krystalů a na ochranu před nežádoucími energetickými útoky  skoryl (stačí ten, co máte na oltáři).

Dále bych zvolila nějaký osobní kámen, který vnímáte, že Vám při práci pomáhá. Může Vás propojovat s léčivými energiemi Vašeho Vyššího já, s vyššími dimenzemi, odkud můžete čerpat inspiraci i léčivou sílu, či se světelnými průvodci. Případně Vám může také pomáhat lépe se naladit na energie klienta. Zde doporučuji buď osobní křišťál, auralit 23, či jakýkoli jiný krystal, který s Vámi bytostně ladí a vyjadřuje Vaše poslání. Tento krystal mějte buď u sebe, nebo někde poblíž, bude Vás podporovat více, než si zatím dokážete představit.

záhněda

 

Z Křišťálové komnaty

Tereza Stropnická

 


Related Posts

Jak změnit svůj život

Jak změnit svůj život

Spolupráce s krystaly má (ne)jednu velkou výhodu. Když jí děláte skutečně aktivně, je to na vašem životě vidět. Je jedno, jestli začínáte od nuly, tedy jste úplný začáteční jak v komunikaci s krystaly, tak i v práci na sobě obecně, nebo jste už nějakou dobu […]

Krystaloterapie jako individuační cesta

Krystaloterapie jako individuační cesta

Když se řekne krystaloterapie, hodně lidí se představí, že půjdete k nějakému odborníkovi, lehnete si a on vás obloží různými krystaly. Vy si v té energii chvíli poležíte, cosi přepíšete, vyladíte a je to. Podle mě ale není krystaloterapie postavená na nějakém terapeutovi, těmi terapeuty […]