Pyrit – rytíř v zářivé zbroji

Pyrit – rytíř v zářivé zbroji

Pyrit je známý tím, že pracuje s mužskou, jangovou energií. I jeho nejznámější forma – kostka tomu nasvědčuje. Není to kámen vyšších vibrací, jeho působnost se projevuje přímo ve hmotě (mnohem více než na jemnohmotných úrovních), tedy je to skvělý průvodce pro každodenní život. Tak jako všechny minerály, i pyrit má různé vlastnosti podle toho, v jaké lokalitě se nachází, přesto má to hlavní vždy stejné. Pyrit patří do skupiny minerálů s krychlovou krystalickou mřížkou (vnitřní maticí), může nám tedy pomoct zapracovat na zlepšení těch vlastností, které už máme. Neudělá z nás jiného člověka, nepomůže nám najít nové možnosti a talenty. Může nám ale pomoci na sobě zapracovat tak, že to, co jsme měli potlačené bude úžasně zpracované a funkční, to, co jsme se báli používat vytáhne na světlo a ukáže nám, jak své dary správě využít.

Pokud se bojíte uchopit a používat svou moc, pyrit je ten pravý kámen, který Vás naučí, jak s ní pracovat pro dobro své i dobro ostatních. Je to skvělý kámen pro ty, kteří se bojí zodpovědnosti za své schopnosti a radši tedy svou moc nepoužívají. Pokud tedy chcete oprášit svou třetí čakru, která je centrem moci, vůle a síly, pracujte na ní pravidelně s pyritem. Doporučuji pyrit nějakou dobu u sebe nosit třeba v kapse nebo jako šperk, na noc dávat poblíž třetí čakry a intenzivně nasávat jeho vibrace. Po nějaké době se ve Vás jeho vibrace ukotví natolik, že už nebude třeba tak intenzivního kontaktu, spíše si ho pak na podporu vezmete jen v akutních situacích, kdy Vaše důvěra ve svou sílu a moc zakolísá.

S osobní mocí a silou souvisí také nastavení hranic. Ten, kdo oplývá sebedůvěrou má hranice nastavená tak jasně, že se jen málo kdo pokusí jekrystalová mřížky překročit a když to někdo udělá, nemáte vůbec problém ho ze svého energetického pole poslat pryč. Pokud jsou však hranice Vaší Achillovou patou, pyrit Vám může dočasně nahradit Vaši sebedůvěru (než jeho energie integrujete). V tomto případě doporučuji pracovat s krystalovou mřížkou, která bude mít záměr ujasnit si své hranice a jasně je nastavit nejen bytostem, ale i situacím. Záměr můžete samozřejmě formulovat jinak, po svém a pro Vás lépe.

Další úžasnou schopností pyritu je energetické uzemnění a ochrana před škodlivým elektromagnetickým zářením. Pyrit obsahuje kromě síry železo, které zvyšuje vodivost našeho energetického pole, a tudíž jeho průtočnost pro energie. Zvýšená vodivost zlepší spojení mezi všemi čakrami, silněji propojí éterické a fyzické tělo a mnoho fyzických příznaků, které způsobuje elektro smog může díky němu úplně zmizet, například bolesti hlavy, kloubů, stres a návaly únavy / hyperaktivity.

Jak tedy poznáte, že je ten pravý čas sáhnou po pyritu jako průvodci? 

  • vstup do mého pole při meditaci, pokud potřebuješ najít zdroj své síly. Provedu tě iluzí, kterou sis vytvořil, abys mohl odevzdat svou moc a stát se obětí. Už je čas vystoupit ze svého stínu, už je čas stát se sám sebou.
  • naplň mnou své energetické pole a dovol si zářit jako polední slunce. Není nikdo kromě tebe samého, kdo by tvou záři dokázal uhasit. Neboj se ukázat světu, že ty víš, kdo jsi. Neboj se ukázat sám sobě, že není síla, která by tě dokázala zastavit. Neboj se té síly, která se ukrývá v tvém srdci!
  • budu tvůj trenér, pokud jsi připravený zlepšit svou formu. Vyber si téma, urči záměr a já posílím tvou vůli a tah na branku.
  • cítíš, že tvá mužská energie je připravena k transmutaci? Už jasně cítíš, že můžeš povstat z popela a z olova vytvořit zlato? Pomůžu tvému vnitřnímu muži narovnat páteř a uchopit svou moc. Naplním tě svou silnou vibrací a pomůžu ti vstoupit do své síly.
  • neumíš říkat ne a bojíš se říkat ano? A proč vlastně? Fakt budeš radši obětí než zodpovědnou bytostí, strůjcem svého štěstí? Pomůžu ti přenastavit hranice, budu stát na stráži a každého, kdo by je chtěl překročit ti poslat tam, kam patří.

Pyrit je rozhodně pozoruhodný kámen, se kterým stojí za to pravidelně pracovat či “konzultovat” záležitosti třetí čakry. Věřím tomu, že skoro každý, kdo pracuje s krystaly má nějaký ten pyrit doma, protože on je jedním z těch, které považuju za “nutnost.

Z Křišťálové komnaty

Tereza Stropnická

 

 


Related Posts

Krystaloterapie – Rebel či spratek?

Krystaloterapie – Rebel či spratek?

Každý, kdo nechce žít podle mantinelů a pravidel, které nám nastavil někdo jiný, ať třeba rodiče, nebo “systém” jako takový by se dal označit za rebela. Prostě někoho, kdo se neřídí pravidly druhých lidí, jediné, co ho vede je jeho vnitřní hlas a vlastní morální […]

Pyrit

Pyrit

Pyrit je kamenem s velmi silnou mužskou energií. Ten, kdo se bojí mužské energie a nechce ji přijmout v její plné kráse, bude se pyritu vyhýbat jak to jen půjde. V dnešní době, kdy dochází k velikým změnám mezi mužsko-ženským světem, kdy mění se vzájemné […]