Safír – Mistr uzemněného vědomí

Safír – Mistr uzemněného vědomí

Modrý safír patří mezi korundy a stejně jako jeho červené dvojče rubín, je to kámen klidných, stabilních a pomalejších vibrací. Což ovšem neznamená, že s ním je nuda a že je pomalý. Safír je jangovou polaritou korundů, tak jako rubín spíše jinovou. Mezi jeho domény patří vědomí a mysl. Tak jako nás rubín napojuje na fyzické tělo, safír dokáže naše vědomí úžasně uzemnit a stabilizovat i mentální tělo. Pokud Vaše myšlenky a vnímání reality nejsou úplně “reálné”, safír Vám pomůže lépe udržet Vaše vědomí ukotvené tam, kde být má. Dokážete vidět věci reálně, nebo jsou vaše filtry a čočky tak pokřivené, že i celkový obraz je celý šejdrem? Pokud obraz vašeho světa je pokřivený a nereálný, safír vám pomůže pořádně zaostřit svou mysl a vědomí opět propojit s realitou, kterou nebudou pokřivovat různé programy či poruchy vnímání.

Safír pomůže i v případech, kdy máte problém rozlišovat mezi snem a realitou, je to stabilizační kámen pro lidi, kteří prochází psychospirituální krizí. Pokud astrálně cestujete (nebo se to učíte), safír pomůže vašemu vědomí lépe se orientovat jak v astrálu, tak i v přechodech mezi touto realitou a astrální říší. Safír pomůže při návratu na “zem”, třeba i v případech, že se vracíte z dovolené a potřebujete se aklimatizovat, nebo naopak když jedete na nějaký pobyt do míst s jinými zvyklostmi.

Pokud si dáte safír na noc pod polštář, můžete ho požádat, aby vám pomohl prožívat sny vědomě, tedy snít lucidně :-). Při meditaci vám pomůže lépe zaměřit svou pozornost a také zpětně si z meditace do hmotné reality přinést to nejlepší. Když si safír vezmete na jednání, dokáže vám ukázat celistvější obraz, který byste přes své nadšení či naopak strach nedokázali zahlédnout. I proto se korundy dávaly do královských korun, panovník dokázal udržet své vědomí v realitě (při zemi) a nevysníval si něco, co by nebylo dobré pro jeho zemi.

Když si uděláte krystalovou mřížku se safíry, usadí vaše vědomí do reality tak, aby všechny detaily zapadly, kam mají, aby vše bylo propojené a nikde to nedrhlo. Můžete mřížku sestavit, pokud třeba chystáte pracovní projekt nebo plánujete postavit si dům (nebo se třeba přestěhovat), aby vám odhalila všechny detaily a možnosti v reálných barvách. Možná lehce zmírní vaše bujaré nadšení, případně zmírní věčný pesimismus, ale je to jako vnímat situaci skrze nezaujatého svědka.

krystalová mřížka safír, pyrit a křšťál

Když budete se safírem pracovat, nebojte se být aktivní a žádat o konkrétní věci, nečekejte, co s vámi udělá on sám. Sami se otevřete možnostem, které vám ukáže, dovolte mu přinést do vašeho života nové energie a změny, které vám pomohou lépe svět vnímat ze svého středu. A vědomí safíru nám říká toto:

  • otevři se mi a já ti opravím spoje, které špatně dosedají jeden na druhý, propojím tvá těla jedno s druhým tak, aby už nedocházelo k chybě v přepisu.
  • pokud jsou situace, které ti zakalují zrak či tě naopak excitují a ty se pak nedokážeš rozhodovat a adekvátně reagovat, nos mě u sebe a já tě naučím, jak v těchto situacích zůstat ve svém středu.
  • jestli ti hněv zatemňuje mozek a ty přestáváš ovládat svou mysl i pozornost, pomůžu ti zchladit horkou hlavu i rozpálenou třetí čakru.

Z Křišťálové komnaty

Tereza Stropnická


Related Posts

Krystaloterapie – Jak zůstat “v klidu”

Krystaloterapie – Jak zůstat “v klidu”

S ohledem na současné dění není úplně snadné udržet si nadhled, vnitřní klid a nepodléhat návalům bezmoci a strachu. I jiné životní epizody nás mohou velmi rozhodit či přímo hodit do bažiny, která je plná depresí a úzkostí. Při práci s krystaly na udržení nadhledu […]

Žluté a bílé safíry

Žluté a bílé safíry

Safír je nejvíce známý ve své modré variantě, na webu najdete text o modrých safírech zde. Ovšem není to jediná barva, ve které lze safír najít (koupit). Když pominu lennost některých zahraničních obchodníků, kteří i rubínům říkají safíry (souhrně jsou to korundy), tak lze safíry […]