Krystaloterapie – jak na disciplínu a motivaci

Krystaloterapie – jak na disciplínu a motivaci

Práce na svém osobním rozvoji a maximální integraci duše do své osobnosti zdá se být touhou snad každého člověka, kterého bychom mohli označit za probuzeného či vědomého. Zároveň se ale často setkávám s menší či větší neochotou být sám sobě motivací, autoritou či šéfem. Když totiž dojde na jistou “nutnost” disciplíny, která je pro změnu v našem životě klíčová, velká část lidí si to rozmyslí a přijdou fráze, že když to nejde lehce, není ten pravý čas, nebo u žen je častá výmluva že přeci nemohou být v mužské energii, mohly by z toho onemocnět. A tak radši dále sní o změně, zlobí se na vesmír, že se stále nic nezměnilo, v horším případě strčí hlavu do písku a tvrdí, že tak to mělo být. Nepíšu teď o případě, kdy člověk ještě neví, co chce a nedokáže naslouchat svému srdci (a své duši). Píšu o případech, kdy někdo radši hlas svého srdce ignoruje, protože se bojí být změnou.

Mezi krystaly je více takových, které nám mohou pomoci dotahovat (či dotáhnout) věci do zdárného konce, mohou nám dělat trenéra, osobního asistenta či managera. Ač to zní dosti podivně, na úrovni energii tyto funkce skutečně zastanou a mám v zásobě mnoho vtipných příběhů od lidí, kteří to zkusili a pak se nestačili ani divit, protože museli začít skutečně makat :). Pokud tedy máte osypky z představy, že by se vaše sny a vize mohli naplnit, radši následující tipy ani nečtěte.

Pokud potřebujete posílit vůli a také disciplínu, potřebujete třeba dokončit projekt, ve kterém se už dlouho plácáte, případně máte již zcela konkrétní vizi a chcete ji realizovat, udělejte z citrínu jakéhosi patrona vašeho projektu. Požádejte ho (naprogramujte), aby vám pomohl vše zvládnout, aby vám pomohl s motivací, roztočil energie tak, aby vám vždy v čas přišli do cesty ti správní lidé, dostatek peněz a podobně. Tahle část vypadá jednoduše a jen málo kdo s ní bude mít problém. Jenže…pak se vše rozhýbe a vy zjistíte, že je třeba vaší aktivní spoluúčasti a samo se to neudělá. Že budete muset být více aktivní, změnit své pracovní návyky, zavést svém dni řád, abyste vše stihli a měli čas na další záležitosti. Také třeba můžete zjistit, že budete muset zrevidovat své hranice a mnoho svých zvyklostí nejen změnit, ale i opustit, nebo třeba přehodnotit, pro jaké lidi chcete pracovat, s kterými jít do společných projektů a kteří z vás je tahají energii.

Jestli máte problém s roztěkaností a hyperaktivní myslí, která snadno utíká od tématu a vy moc dlouho neudržíte pozornost, a to jak dlouhodobě, tak i krátkodobě, tak do své práce zapojte vanadinit. Ten dokáže lákadla pro mysl utlumit a vy nebudete mít takový problém zůstat u své vize a dokončit ji. Vanadinit je skvělý třeba při psaní knihy, kdy vám pomůže vytrvat a neodložit to na až pak, je též skvělý pro ty, kteří často radši hledají důvody, proč něco nejde, místo aby hledali způsob, jak by to jít mohlo.

A jako třetí doporučuji heliodor, který umí otevřít bránu k vědomí si svého vlastního poslání a toho, co tu na zemi chceme dělat. Pomůže nám vnímat smysl toho, co děláme, pochybnosti zmizí a my víme, proč tu jsme. S heliodorem naše energetické pole září jako slunce, které prostě ví, proč tu je a dokáže toto vědomí plně realizovat.

vanadinit, heliodor, citrín

Z Křišťálové komnaty

Tereza Stropnická

 

 


Related Posts

Krystaloterapie – Jak proniknout do minulých životů

Krystaloterapie – Jak proniknout do minulých životů

Na průzkum minulých životů mnoho z nás chodí k regresním terapeutům, na ty známější terapeuty se dokonce čekají veliké fronty. Pokud však dáváte přednost práci v pohodlí svého vlastního prostoru, lze místo služeb terapeutů pracovat s krystaly. Velké množství z nich nám může pomoci se […]

Heliodor – Aktivátor solaru

Heliodor – Aktivátor solaru

Heliodor patří do rodiny berylů, tak jako třeba smaragd, akvamarín či morganit. Jeho energie je tedy velmi silná a sebejistá. Jeho žlutá barva napovídá, že pracuje s energetickými centry v břišní krajině. Jeho síla však nepůsobí přímo na třetí čakru, která se nachází v oblasti […]