Proč se nedokážu napojit na krystal?

Proč se nedokážu napojit na krystal?

Ne vždy je úplně snadné se napojit na každý krystal. Možná jste to zažili také. Koupíte nový krystal a těšíte se, jak se na něj naladíte, jak obohatí váš život a otevřou se vám nové obzory. A pak na sebe koukáte a ono nic.
Pravda je, že problém není v krystalu, že by to byl nemluva, ale ve vás. Možná cosi očekáváte a energie krystalu není schopná se do vašich představ vejít. Možností, proč to nejde může být více, tak například:
– na energii krystalu ještě nejste připravení a je třeba něco dořešit a odblokovat, posunout své vlastní hranice a rozšířit vědomí. Toto je nejčastější důvod, proč se zdá, že krystal mlčí. Ale on na vás trpělivě čeká, třeba přijde jeho čas za půl roku, třeba za dva.
– některá vaše část (konkrétně ego 😁) nechce změnu, bojí se jí jako čert kříže. Toto se stává hlavně u krystalů, které mají schopnost vás “donutit” začít makat, nebo vytáhnout ze skříně kostlivce. A tak si můžete vytvořit odporu ke konkrétnímu krystlalu, třeba k vltavínu, pyritu, hematitu, nebo třeba citrínu. Odpor nemusí být na úrovni úplné nepřitažlivosti, ale spíše dojde k tomu, že si budete kámen obdivně prohlížet, ale jeho energii do sebe nepustíte.
– máte jasnou představu o tom, co pro vás krystal může udělat a jaký je, a tato představa vás tak ovlivňuje, že nedokážete vnímat skutečnou postatu krystalu. K tomuto dochází, když má někdo potřebu přílišné kontroly na svým životem, případně když si třeba koupí krystal a někdo u něj jasně specifikuje, jaké má ten krystal vlastnosti. Tím ovšem nemám na mysli specifikaci celého druhu, která je vždy obecná, ale spíš konkrétního krystalu. Tím, že se pak otevřete jen tomu konkrétnímu popisu, může se stát, že se s krystalem budete úplně míjet. A on přitom čeká, až se na to předurčení vykašlete a uvidíte ho skutečně takový, jaký je .

Z Křišťálové komnaty

Tereza Stropnická