Krystaloterapie – Co se zlostí?

Krystaloterapie – Co se zlostí?

Součástí nastavování hranic je i naše právo hranice bránit. Když nám do nich někdo “leze” a odmítá je respektovat v jakékoliv formě, celý náš systém spustí sérii obranných mechanizmů. Jako první signál většinou přichází zlost, která je přímo produkovaná třetí čakrou. Mnoho z nás ale bylo od mala vedeno tak, že zlost je špatná, že zlobit se nesmíme. Děti se tak naučí v sobě nejen zlost dusit a časem ji přestanou vnímat. A nám dospělým zase různé pseudomoudré manipulativní systémy a učení říkají, že když máme zlost, je to náš problém a sami sebe tou zlostí ničíme a člověk, který se se zlostí potýká si to pravděpodobně vyloží tak, že zlost úplně potlačí.

Jenže co když zlost nemáme rozpustit, ale použít? Co když se zlobíme, že nám někdo leze do našich hranic a v rámci zachování vlastní integrity ty hranice není vůbec rozumné ani zdravé do nekonečna posouvat? Když přijde zlost, je důležité jí věřit a pořádně se ponořit do svého nitra a najít její skutečnou příčinu (nebývá to vždy to, co zlost vyvolá). Zlost je úžasný nástroj, který máme na ochranu vlastních hranic a integrity. Pokud však nemáme sami sebe na prvním místě (nedůvěřujeme svým pocitům, ale tomu, jak naše pocity někdo druhý hodnotí), tak své zlosti nikdy neuznáme právo na existenci a budeme jí do nekonečna potlačovat a ustupovat tlaku, který na nás tvoří někdo jiný, aby si nás přizpůsobil(a) svým vlastním potřebám.

Použít svou zlost není o tom na někoho křičet nebo mu rvát vlasy :-D. Použít svou zlost můžeme tak, že její silou opevníme svoje hranice, svou sebedůvěru a svou integritu. Když potom řekneme ne, toto ne je i cítit, a to dosti silně, vytvoří silové pole, do kterého není radno vstoupit. Mezi minerály se pár odborníků na zlost a její konstruktivní využití najdeme, a každý z nich nás podpoří jiným způsobem.

  • peridot – důkladně pročistí propojení mezi třetí a čtvrtou čakrou, jinými slovy více propojí naše srdce a osobnost. Poté mnohem snáze rozpoznáte pocity pramenící v srdci a budete schopni podle nich adekvátně reagovat.
  • tygří oko – pomůže vám silněji cítit svoje vlastní potřeba a dát je na první místo. Vytvoří štít, který k vám tlak z venku nepustí a vy budete moci skutečně důrazně vyjádřit, že takové chování ke své osobně už nebudete tolerovat. Obzvlášť doporučuju pro osoby, které na sobě nechávají dříví štípat, protože moudřejší ustoupí, protože bránit se je boj a ten nikam nevede.
  • čmeláčí jaspis – obohaceni jeho energií bude všem zcela jasné, že přešlapy se nevyplácí. Tak jako nikdo dobrovolně nestrčí hlavu do sršního hnízda, každý soudný člověk bude respektovat vaše hranice posílené čmeláčím jaspisem.
  • pietersit – kombinace sokolího tygřího oka s jaspisem tvoří přirozenou krystalovou mřížku, která vám pomůže dále netvořit velmi nepohodlné kompromisy, ve který se ztrácí vaše duše a které živí jen masky.
  • citrín – pomůže vám najít cestu, jak pro vás nestravitelné energie už nemuset nedále pozřívat a jak najít pro všechny zúčastněné nové možnosti jak v komunikaci, tak ve spolužití.
  • hiddenit – zelená varianta kunzitu vám pomůže odkrýt srdeční čakru a její světlo. Je stavěný na ochranu toho nejcennějšího, co v sobě máme a pokud chcete pracovat na své zlosti a jejímu ideálnímu využití, doporučuji s ním pracovat skrze sny

Pokud si některý z krystalů na pomoc se svou zlostí zvolíte (a na výběr jich je mnohem víc), napojte se na něj a požádejte ho o pomoc, vpusťte jeho energii do svého pole a bez očekávání konkrétních výsledků buďte připravení na cokoliv.

PS: pokud jste svou zlost nepotlačovali, ale používali destruktivně (jako nástroj manipulace), postupujte stejně, tedy napojte se na některý z těchto kamenů a požádejte o pomoc se změnou a k novému úhlu pohledu na svou zlost.

Z Křišťálové komnaty

Tereza Stropnická


Related Posts

Hiddenit a kunzit – Nejčistší podoba lásky k životu

Hiddenit a kunzit – Nejčistší podoba lásky k životu

Hiddenit a kunzit jsou krystaly, které z nás umí vydolovat lásku v její nejčistší podobě. Ono je těžké si takový stav vědomí představit, protože si vše umíme představit jen z té úrovně, na kterou jsme vyladění. I když při meditaci jsme schopni naladit se na […]

Žlutý hiddenit

Žlutý hiddenit

Žlutá varianta spodumenu (mezi spodumeny patří kunzit a hiddenit), které se též říká triphane, má skvělé účinky na náš solár. Nasadila bych ho na toto energetické centrum po jeho důkladném oprášení za pomoci třeba peridotu či žlutého danburitu. Žlutý hiddenit dokáže na povrch vytáhnout naši […]