Krystaloterapie – Práce se záměrem

Krystaloterapie – Práce se záměrem

Mezi minerály jsou odborníci, kteří dokážou například velmi účinně čistit jak od mentálních programů, tak od nežádoucích energií. Aby to pro nás mohli udělat, je nutné to takzvaně zamýšlet, tedy mít takový záměr. Naše vlastní aktivita je nejen žádoucí, ale nezbytná, tak jako ve všem. Pokud budu úplně mechanicky selenitem čistit své energetické pole, ale nebudu mít záměr z něj odstranit nežádoucí a cizorodé energie, tak se nestane nic.

Pokud budu celé týdny nosit u sebe topaz, ale nebudu mít záměr, abych si zvědomila a vyčistila všechny programy, které mě svazují a nutí žít dle diktátu systému, nestane se nic. Pokud si budu pravidelně na srdce přikládat malachit, aby mi ukázal mou vlastní sílu a napravil zranění, která způsobují nedůvěru v sebe, lítostivost a pocit oběti, ale nebudu toto zamýšlet (tedy chtít to v každé částečce své bytosti), opět změna a léčení nepřijde.

Pokud to zní příliš tvrdě a hned vás napadne výjimka, kdy třeba přítomnost krystalů pomáhá zvířatům či miminkům, která sama žádné záměry nemají, vysvětlení je zcela prosté. Zvířata a malé děti nejsou ochočené, tedy svázané konvencemi a jejich éterické tělo je velmi silně propojeno s fyzičnem. Nepodléhají rozmarům ega a lidských tužeb, nestaví bariéry mezi přirozené toky energie, a proto je u nich přirozené přijímat léčivou energii nejen z minerálů, ale i z rostlin.

My, kteří jsme prošli plným odpojením od jemnohmotného světa za účelem udělat z nás slušné lidi a poslušné občany, musíme o to více zcela vědomě zamýšlet, jasně a nejlépe nahlas vyjadřovat své záměry a zaměřovat svou pozornost na zamýšlené. Pokud s minerály budeme tímto aktivním způsobem pracovat, výsledky se vždy dostaví.

selenit
Selenit

PS: pokud vyjádříte svůj záměr a otevřete se energii krystalů, krystaly váš záměr upevní a pomohou vám vykonat práci, kterou jste si zvolili. Neudělají to za vás, ale úžasně vše ulehčí.

Z Křišťálové komnaty

Tereza Stropnická


Related Posts

Topaz – ztělesnění sebevědomí a důstojnosti

Topaz – ztělesnění sebevědomí a důstojnosti

Topaz je krystal, který je ztělesněním důstojnosti. Když ho máme u sebe, zahalí nás do energie, kterou jen tak něco nepoloží. A ani nás nic nepoloží. Učí nás, jak si být zcela vědomí své síly, síly, která vychází ze světla naší duše. Dokáže jako hořící […]

Jak pracovat se selenitem

Jak pracovat se selenitem

Selenit je podle mě naprosto základní minerál, který by neměl chybět v žádné domácnosti. Tak jako mnozí z nás začínají den ranní kávou, zakončit den můžeme prací se selenitem. Selenit je skvělý pomocník pro energetickou hygienu, dokáže z nás “sundat” energetické nánosy, které přes den […]