Drúza vs. krystal

Drúza vs. krystal

Drúza je skupina krystalů, která roste z jedné podložky. Toť definice z hlediska toho, co je zjevné. Z pohledu trochu méně povrchního by se drúza dala popsat jako společenství či rodina krystalů, které dokážou fungovat jako jedno spojené vědomí a současně každý fungovat sám za sebe. S drúzou se tedy pracuje trochu jinak než s jedním krystalem, má tak trochu jinou “odbornost”.
Když potřebuji silně zaměřit energii, zvolím si na práci krystal. Čím více koncentrovanou energii potřebuji, tím užší krystaly volím. Tak například když potřebuji doslova rozbít nějaké své přesvědčení, iluzi nebo program, sáhnu po laserovém krystalu. Když chci podpořit konkrétní životní oblast, třeba rozšířit vědomí mimo běžné vnímání, sáhnu po krystalu více “tlustém” nebo jakkoliv objemném (a každý tvar má mnohá další specifika).
Drúzu zapojím do práce v případě, že hledám řešení složité situace, nebo když ještě vůbec nemám jasno, co vlastně chci. Tak například vím že chci nějakou změnu, dokážu identifikovat co bych ráda změnila, ale vůbec nedokážu konkretizovat následné kroky. Je to právě drúza, která dokáže pracovat na mnoho úrovních a dodat celistvý náhled, protože do práce je zapojený každý jednotlivý krystal z drúzy a zároveň pracují na společné věci.
PS: když budete pracovat s drúzou, je to jako najmout si stavební firmu, která vám navrhne dům a pak ho postaví. Samostatné krystaly jsou jako řemeslníci, každý umí něco jiného, ale zase pracují podle vašeho konkrétního zadání a vy máte na výsledkem větší kontrolu. Rozhodně se hodí mít k dispozici obě varianty, mnoho lidí má doma větší ametystovou drúzu (geodu), kterou často i nevědomě harmonizují svůj domov.

Z Křišťálové komnaty

Tereza Stropnická