Na místě původu záleží!

Na místě původu záleží!

Tak jako má na člověka vliv místo, kde se narodil a dle místa narození se vypočítává i horoskop, u minerálů je to podobné. A je také velký rozdíl mezi tzv. horským křišťálem a křišťálem z nížin. Ty horské mají takovou svižnější a prudší energii, plnou větru, přináší více změn, pohybu a mají silnější ochranné schopnosti. Nížinné křišťály mají energii klidnější, trochu více září, přinášejí více pohody, klidu a laskavé moudrosti.

Když vezeme v potaz lokalitu, ze které minerál pochází, tak v každé z nich ten stejný druh nese jiné informace. Tak například opět křišťál. Ten z Brazílie má jiné informace než z Arkansasu či Himalájí, šumavský bude též přinášet trochu jiné energie než křišťál z Jeseníků. Zrovna tak jsou minerály z různých lokalit spojené s jinými portály, s jinými energiemi…proto to mnohé z nás táhne k tomu mít buď velkou část krystalů z jedné lokality, nebo naopak z každé něco.

Tyto odlišnosti mají vliv hlavně na to, s jakými informacemi nás mohou krystaly spojit, což je práce už velmi pokročilá. Co se týká krystaloterapie, kdy pracujeme s minerály za účelem osobního a duchovního růstu, turmalín bude vždy turmalínem, záhněda vždy bude záhnědou.

Když se však budu chtít spojit se silou konkrétního místa, kultury či civilizace, je ideální pracovat s krystaly z této lokality.