Krystaloterapie – práce se solárem

Krystaloterapie – práce se solárem

Když píšu o působení krystalů na různá energetická centra, většinou k jejich popisu používám systém čaker, který je zde obecně známý a skoro každý ví, o co jde. Někdy ale tento systém plně nedostačuje, protože hlavních energetických center má jen 7 a všechna ostatní, která jsou neméně důležitá spojuje do jednoho bodu. Nevíce je to markantní u třetí čakry, kde spojuje jak pupeční centrum, tak i solár. Solar má však jiné funkce než pupeční energetické centrum, proto je třeba je rozlišovat a co je nejdůležitější, pracují (rezonují) s ním jiné krystaly.

Solár je centrem tvořivé síly. Sám o sobě netvoří, ale dodává potřebnou energii. Z něj vyvěrá síla, kterou potřebujeme k utváření své reality, ke změnám, které chceme ve svém životě dělat a pokud je toto centrum zakrnělé či málo aktivní, můžeme být sice zdatní tlučhubové, ale tvořit nám moc nejde. Právě v tomto energetickém centru se propojuje naše osobnost a duše, právě zde vzniká spojenectví, které nám zaručuje, že to, co děláme není rozmar našeho vnitřního dítěte, ale vědomé, a hlavně zodpovědné rozhodnutí dospělého člověka. Jako u všech energetických center platí, že na jeho aktivitě a čistotě je třeba pracovat průběžně, jeho otevřenost je zvratný proces a ne stav, kterého když jednou dosáhneme, už nemusíme hnout brvou.

Které krystaly tedy se solárem pracují?

Heliodor – už podle názvu je heliodor jasným adeptem. Je to nositel tvořivé solární energie, když budeme pracovat s heliodorem, rozhodně ho nežádejme o tak přízemní věci jako citrín (třeba o rekonstrukci koupelny nebo o nové boty). Když půjdeme s něčím za heliodorem, mělo by se to týkat našeho poslání, jinými slovy něčeho, co naplňuje naši duši radostí, tvořivostí a v čem můžeme uplatnit to, k čemu máme vlohy. Tak například když učitel požádá heliodor o své pracovní uplatnění, heliodor mu otevře cestu k práci či studentům, kteří budou otevření nejen učené látce, ale i jistému přesahu, který ji může učitel poskytnout. Heliodor pomůže učiteli, jak vnitřně vnímat nové úrovně své profese, tak i ve vnější světě k němu přivede studenty, kteří jsou na tento level připravení.

Peridot – tento specialista na záležitosti mezi srdcem a egem nám pomůže solár pořádně pročistit od strachů a bloků, které se týkají důvěry v sebe samé. Pokud máme v oblasti soláru překážky, které brání kooperaci ega a srdce (osobnosti a duše), peridot nám pomůže se na to pořádně a zblízka podívat, odhalit zablokovanou energii a tu rozpustit. Vytvoří tak pro nás místo, které může tvořit na nové úrovni.

Žlutý danburit – další důkladný čistič, který čistí náš vztah k „autoritě“, tedy k energii, která ví, co je pro nás nejlepší, která nám říká, co máme dělat a která za nás přebírá zodpovědnost. Pokud už máte skutečně dost toho, jak snadno odevzdáváte nejen svou zodpovědnost, ale i svou energii někomu povolanějšímu, moudřejšímu a vzdělanějšímu (v reálu spíš tomu, kdo nejlépe manipuluje), žlutý danburit nám pomůže znovu převzít plnou zodpovědnost za svůj život.

Se solárem pracují i mnohé další krystaly, většina z nich zároveň pracuje buď se srdeční čakrou, nebo se pupeční čakrou. Tak třeba vltavín, zelený turmalín, zelený apatit či brazilianit.

Z Křišťálové komnaty

Tereza Stropnická


Related Posts

Krystaloterapie – Rebel či spratek?

Krystaloterapie – Rebel či spratek?

Každý, kdo nechce žít podle mantinelů a pravidel, které nám nastavil někdo jiný, ať třeba rodiče, nebo “systém” jako takový by se dal označit za rebela. Prostě někoho, kdo se neřídí pravidly druhých lidí, jediné, co ho vede je jeho vnitřní hlas a vlastní morální […]

Peridot – Průvodce propojením duše a osobnosti

Peridot – Průvodce propojením duše a osobnosti

Peridot (olivín) patří mezi krystaly, které mají dokonale rozvinutou schopnost čistit a uklízet nepořádek. Tato skupina krystalů svými účinky tak trochu připomíná savo a jeho schopnost rozpustit nánosy nepořádku i zahubit choroboplodné zárodky. Peridot se tradičně považuje za kámen přinášející štěstí a peníze, s čímž […]