Krystaloterapie – práce se solárem

Krystaloterapie – práce se solárem

Když píšu o působení krystalů na různá energetická centra, většinou k jejich popisu používám systém čaker, který je zde obecně známý a skoro každý ví, o co jde. Někdy ale tento systém plně nedostačuje, protože hlavních energetických center má jen 7 a všechna ostatní, která jsou neméně důležitá spojuje do jednoho bodu. Nevíce je to markantní u třetí čakry, kde spojuje jak pupeční centrum, tak i solár. Solar má však jiné funkce než pupeční energetické centrum, proto je třeba je rozlišovat a co je nejdůležitější, pracují (rezonují) s ním jiné krystaly.

Solár je centrem tvořivé síly. Sám o sobě netvoří, ale dodává potřebnou energii. Z něj vyvěrá síla, kterou potřebujeme k utváření své reality, ke změnám, které chceme ve svém životě dělat a pokud je toto centrum zakrnělé či málo aktivní, můžeme být sice zdatní tlučhubové, ale tvořit nám moc nejde. Právě v tomto energetickém centru se propojuje naše osobnost a duše, právě zde vzniká spojenectví, které nám zaručuje, že to, co děláme není rozmar našeho vnitřního dítěte, ale vědomé, a hlavně zodpovědné rozhodnutí dospělého člověka. Jako u všech energetických center platí, že na jeho aktivitě a čistotě je třeba pracovat průběžně, jeho otevřenost je zvratný proces a ne stav, kterého když jednou dosáhneme, už nemusíme hnout brvou.

Které krystaly tedy se solárem pracují?

Heliodor – už podle názvu je heliodor jasným adeptem. Je to nositel tvořivé solární energie, když budeme pracovat s heliodorem, rozhodně ho nežádejme o tak přízemní věci jako citrín (třeba o rekonstrukci koupelny nebo o nové boty). Když půjdeme s něčím za heliodorem, mělo by se to týkat našeho poslání, jinými slovy něčeho, co naplňuje naši duši radostí, tvořivostí a v čem můžeme uplatnit to, k čemu máme vlohy. Tak například když učitel požádá heliodor o své pracovní uplatnění, heliodor mu otevře cestu k práci či studentům, kteří budou otevření nejen učené látce, ale i jistému přesahu, který ji může učitel poskytnout. Heliodor pomůže učiteli, jak vnitřně vnímat nové úrovně své profese, tak i ve vnější světě k němu přivede studenty, kteří jsou na tento level připravení.

Peridot – tento specialista na záležitosti mezi srdcem a egem nám pomůže solár pořádně pročistit od strachů a bloků, které se týkají důvěry v sebe samé. Pokud máme v oblasti soláru překážky, které brání kooperaci ega a srdce (osobnosti a duše), peridot nám pomůže se na to pořádně a zblízka podívat, odhalit zablokovanou energii a tu rozpustit. Vytvoří tak pro nás místo, které může tvořit na nové úrovni.

Žlutý danburit – další důkladný čistič, který čistí náš vztah k „autoritě“, tedy k energii, která ví, co je pro nás nejlepší, která nám říká, co máme dělat a která za nás přebírá zodpovědnost. Pokud už máte skutečně dost toho, jak snadno odevzdáváte nejen svou zodpovědnost, ale i svou energii někomu povolanějšímu, moudřejšímu a vzdělanějšímu (v reálu spíš tomu, kdo nejlépe manipuluje), žlutý danburit nám pomůže znovu převzít plnou zodpovědnost za svůj život.

Se solárem pracují i mnohé další krystaly, většina z nich zároveň pracuje buď se srdeční čakrou, nebo se pupeční čakrou. Tak třeba vltavín, zelený turmalín, zelený apatit či brazilianit.

Z Křišťálové komnaty

Tereza Stropnická


Related Posts

Peridot – Průvodce propojením duše a osobnosti

Peridot – Průvodce propojením duše a osobnosti

Peridot (olivín) patří mezi krystaly, které mají dokonale rozvinutou schopnost čistit a uklízet nepořádek. Tato skupina krystalů svými účinky tak trochu připomíná savo a jeho schopnost rozpustit nánosy nepořádku i zahubit choroboplodné zárodky. Peridot se tradičně považuje za kámen přinášející štěstí a peníze, s čímž […]

Danburit – Světelný maják

Danburit – Světelný maják

Danburity jsou kameny, které jsou schopné nám zprostředkovat energii z míst, do kterých má naše duše přístup a ze kterých pocházíme, takže když se jím necháme vést, pocítíme tu úžasnou a léčivou energii místa, kde jsme doma. Jsou to místa, kam chodíte ve snech se […]