Krystaloterapie – škola, učení a zkoušky

Krystaloterapie – škola, učení a zkoušky

V procesu učení přijímáme nejen nové informace a myšlenky, ale také se vše poznané snažíme integrovat do každé své části. Zhoršená schopnost soustředit se, stres a malá sebedůvěra nám mohou blokovat jak schopnost učit se, tak i naučené zdárně používat či složit potřebnou zkoušku. Jak si tedy můžeme ulehčit učení jako takové, tak i schopnost vybavit si naučené kdykoli je to potřeba?

 

Tyto krystaly nám pomohou se soustředit na to, co se chceme naučit, nenechat svou mysl utíkat jinam či podpořit svou schopnost ponořit se do tématu a nasávat informace jako houba.

Záhněda – pomůže při učení uzemnit, rozeznat podstatné do méně podstatného, podpoří v nás “praktičnost”, což pomůže lépe třídit informace, lépe propojovat nové informace s tím, co už známe.

Skoryl (černý turmalín) – dokáže zcela jasně odhalit, co je důležité a co není, co je pro praxi skutečně potřebné a na co je třeba upnout pozornost. Tak jako záhněda energeticky uzemní a pomůže nám naplno se ponořit do učebního procesu, bez nutkání svou mysl tříštit a řešit milion dalších věcí, které s učením nemají nic společného.

Vanadinit – pokud se při učení spolčíme s vanadinitem, čeká nás nejspíš pot, dřina a taky skvělé výsledky. Vanadinit (a my v jeho energii též) má totiž skvělý tah na branku, naše běžné vnímání dosti zúží a vše, co se netýká učení dokáže dokonale zastínit a odfiltrovat. Když požádáme o pomoc vanadinit, nejspíš se na zkoušku naučíme mnohem více, než je požadováno a bude nám to přinášet velké uspokojení.

Fluorit – tento kámen nám pomůže zvládnout cokoliv, co se týká naší mysli. Pomůže nám skvěle třídit informace, ukládat je to různých “šuplíčků”, spojovat, rozpojovat, kompletovat. Pomůže nám si pamatovat vše, co je třeba, dokonce si troufám tvrdit, že integrace vibrace fluoritu sebou nese i dokonalou fotografickou paměť, případně i paměť sluchovou či pocitovou. Také nám pomůže nestresovat se, že máme málo času, protože ho dokáže skvěle ohýbat, zpomalit či zrychlit dle potřeby. S fluoritem prostě ze své mysli uděláte mistrovský nástroj.

A když dojde na praktické využití naučeného, ať už v běžném životě, zaměstnání či při zkoušce, tyto krystaly nám pomohou si vybavit vše, co je třeba, utlumit stres a pomohou nám nepodléhat emocím jako je strach (že se zboří svět, když nebudu vědět vše), vina (že jsem se mohla lépe připravit) či podceňování se (co když nebudu dokonalá).

Akvamarín – vyjasní naše emoce, pomůže nám mít od všeho odstup a tím zajistí volný přístup k naučenému. Pokud se necháváte strhnout vírem emocí, akvamarín vám zajistí větší stabilitu a vnitřní klid. Energie ve vašem poli bude lépe plynout a nebudete si úspěch blokovat.

Heliodor – aktivuje a posílí naši schopnost tvořit si svou realitu. Podmínkou ale je, že máme klidnou mysl a emoce s námi necloumají ode zdi ke zdi (zde doporučuji pracovat s akvamarínem a topazem, který skvěle čistí programy všeho druhu). Když se domluvím na spolupráci s heliodorem, naše vlastní tvořivá síla vzroste a my jsme schopni si vytvořit skvělé podmínky, které budou vést k úspěšnému složení zkoušky, nebo třeba k úspěšnému použití nových informací a schopností v praxi.

Hematit – pomáhá regenerovat nervovou soustavu, je tedy skvělý pro ty z nás, kteří se dokážou vystresovat tak, že je z toho bolí hlava, záda nebo komplet celá nervová soustava. Pomůže hyperaktivním dětem (i dospělým) zvládat tlak, pomůže lépe se soustředit a odvádět přebytečnou energii z nervové soustavy pryč z těla. Pokud je pro vás hematit příliš “těžký”, tak vhodnou alternativou je hematitový křišťál (tangerin) či červený jaspis.

Tygří oko – doporučuji těm, kteří mají problém se sebedůvěrou a před “autoritou” si připadají jako bídní červi, kteří nejsou dost dobří. Pokud se neumíte prosadit či jen nahlas říct svůj názor, myslíte si, že se vám u zkoušky rozklepou kolena a vy vše zapomenete, tygří oko si vezměte rozhodně sebou.

Ať už si jako průvodce k učení a zkoušce zvolíte jakýkoliv z těchto (nebo i jiných) krystalů, nezapomeňte se s šutříkem propojit a aktivně ho o pomoc požádat. Záměr je v tomto případě jasný, a tak se o něj s krystaly podělte a dovolte jim vám pomoci.

 

Z Křišťálové komnaty

Tereza Stropnická