Krystaloterapie – Jak vyrovnávat výkyvy vibrací

Krystaloterapie – Jak vyrovnávat výkyvy vibrací

Nejen v průběhu dne či týdne, ale i během hodiny se naše vibrační frekvence může zásadně měnit. Někdy to je reakce na to, co prožíváme, jindy to může být způsobeno změnou energií, které dopadají na Zemi. Každý máme trochu jiný “normál”, tedy vibrační frekvenci, kterou vyzařujeme, když jsme vycentrovaní… V tomto stavu jsme v klidu, v pohodě, nic nás zásadně netíží a ani neexcituje. Kdo má rád dramata, svému středu se obloukem vyhne, kdo má rád svou nervovou soustavu a nechce ji vystavovat energetickým výkyvům, které ji dokážou dočasně a někdy i trvale poškodit, drží se co nejvíce středu. Někdy ale nastanou situace, které nás z toho středu chtě nechtě vytáhnou.

Pokud je to směrem nahoru a navýší se nám vibrace, je to v tu chvíli velmi příjemný až slastný pocit, máme nadhled, přístup k energiím i informacím, které běžně nevnímáme. Když ale tento stav trvá trochu déle, nervová soustava může být přetížená, tělo se dostane do stresu, může se dostavit třes rukou či bolest hlavy. Další z příznaků je nespavost, která může trvat pár dnů i déle.  A když se pak vibrační frekvence vrátí do normálu (vždy má tendenci se vracet), tělo se může začít detoxikovat, přijde únava, stavy podobné viróze či chřipce, které trvají třeba jen jeden či dva dny.

A naopak, pokud nám cosi naši běžnou vibrační frekvenci stáhne směrem dolů, tedy zpomalí ji, v první fázi jsme schopni řešit záležitosti, která jsou nám běžně nepříjemné, nejsme schopni na to ani myslet. Může to být úklid starého nepořádku jak na fyzické úrovni, tak i na té energetické, nebo třeba řešení problémů ve vztazích. Když ale pokles vibrací trvá už déle, začnou se vynořovat strachy, které jsme měli dávno za vyřešené (nezmizely, jen jsme je “přerostli), deprese, pocit bezmoci a marnosti. Část z nás to řeší přejídáním, část si hledá oběť, která za to bude zodpovědná a tu obviní, hodně lidí v tomto stavu sáhne po vysávání energie ze svých bližních. Můžou přijít úzkosti, bolesti žaludku či srdce. Takže též žádný med. A když se vrátíme opět do normálu, nějakou dobu trvá, než vzniklá zranění nervové soustavy opět vyléčíme, potřebujeme hodně spát a odpočívat.

Tak a teď jak z toho ven, nebo tomu ještě lépe předcházet. Základem samozřejmě je znát sebe samé natolik, abychom rozeznali, že se vychylujeme a není to záměrné (a nepopírat jasné indicie). Pokud příval energie z vesmíru či ze Slunce způsobí dočasné navýšení vibrací, lze toho využít a čerpat energii a vše, co s tím souvisí, ale současně se pojistit před přetížením. Zde pomůže třeba záhněda, hematit či hematitový křišťál, červený či hnědý granát, červený jaspis nebo třeba černý a hnědý turmalín. Tyto krystaly pomohou s uzemněním, a tak jsme schopni energetický přetlak odvádět do Země. A pokud naopak přijde snížení vibrační frekvence, které trvá moc dlouho a už to začíná být příliš, je dobré se obrátit na krystaly, které do našeho bytí vnesou světlo, naději, jiskru…takže třeba křišťál, kunzit, růžový danburit, apofylit nebo fluorit. S jejich pomocí se můžeme snáze vrátit do normálu rychleji a nemusíme pak řešit “škody” vzniklé na pochroumané nervové soustavě.

Z Křišťálové komnaty

Tereza Stropnická