Tvořit či netvořit

Tvořit či netvořit

Podle zpětné vazby na články, které píšu je krásně vidět, které krystaly (a také životní oblasti a témata) jsou oblíbenější nežli jiné. Čím více téma krystalu zavání disciplínou a vůlí, tím méně lidí se o něj zajímá. Možná je to způsobeno mnohými ezobláboly a mýty, které mezi lidmi kolují, jakože disciplína, vůle a moc jsou zlo, protože když se věci nedějí samy od sebe, tak je to špatně. To v nás ale jen hýčká vnitřní dítě, které přeci nikdy nebude dělat to, co se mu zrovna nechce. Jako zralé a dospělé bytosti však víme, že dítě není schopné žít bez záštity dospělé a zodpovědné osoby, která dítěti dle svého uvážení utváří jeho realitu, hlavně tam, kde dítě nechce nebo nemůže převzít zodpovědnost. Dospělý tak dítěti tvoří mantinely, určuje pravidla, životní styl, vlastně mu dosti zjednodušeně řečeno tvoří celý matrix.

Pokud ale nechceme žít svůj život podle někoho jiného, musíme se vzdát dětských manýrů, nezodpovědnosti, rozevlátosti a jisté vybíravosti (to či ono se mi zrovna teď dělat či řešit nechce). Kdo není ochoten tvořit si svou realitu a být za ni plně zodpovědný, bude žít život, který mu připravuje a tvoří někdo jiný, a to je jen málokdy příjemné a přínosné, ba naopak. Systém, ve kterém žijeme nám stále dokazuje, že není tvořen pro dobro většiny, ale je vytvořen pro “radost” a zisk jen malé hrstky lidí. Když chceme změnu, je potřeba přijmout fakt, že je v naší moci se sebou něco udělat (vyčistit staré programy a negativní energii ve svém energetickém poli), pořádně se napojit na svou duši a poté uchopit svou moc nad svým životem.

  • pro očistu programů a negativních energií doporučuji topaz, selenit a černý turmalín (skoryl)
  • silnější napojení na duši podpoří růžový danburit, apofylit nebo křišťál
  • svou schopnost utvářet si realitu nám pomohou aktivovat a posílit heliodor, žlutý skapolit, peridot, hiddenit či zelený turmalín
  • a toto vše dostat do hmotné reality nám pomůžou například záhněda či rudý zirkon