Energetické působení různých typů šperků

Energetické působení různých typů šperků

Při volbě šperku coby osobního průvodce či amuletu máme na výběr v základě z 5 možností – přívěsek (náhrdelník), náušnice, náramek, nákotník a prsten. Každý z těchto typů šperků má svá specifika a propojuje se naším tělem jiným způsobem. Některé podporují náš osobní a duchovní rozvoj, posilují naše energetické pole. Jak tedy zvolit tu pravou formu šperku?

Aby bylo více patrné, jak různé typy šperků ovlivňují náš energetický systém, zvolím si jak základní kámen pro šperk třeba tibetský křišťál. O jeho účincích se můžete více dočíst zde, v tomto článku se zaměřím na rozdíly v jeho umístění na těle.

Přívěsek/náhrdelník

Protože jsou přívěsky umístěny na svislé ose těla, jsou maximálně propojené s hlavními energetickými kanály, které vedou páteří a jejich energie podporuje hlavní čakry v našem těle. Přívěsky jsou našimi učiteli a průvodci, kteří nám pomáhají jak duchovně, tak i osobně růst, podporují nás v těch životních oblastech, ve kterých se teprve učíme být sami sebou ať již tím, že rozpouští zablokované energie, nebo podporují náš nejvyšší potenciál. Skrze přívěsky také můžeme posílí napojení na vyšší sféry bytí, na které se napojujeme skrze korunní čakru.

DSCF4492

Když tedy budu nosit přívěsek s tibetským křišťálem (konkrétně oboustranně ukončeným), energie mezi čakrami budu více proudit, všechna místa, kde byla energie blokovaná se začnou čistit a já začnu vnímat více stínů a kostlivců ve skříni, které jsem dříve nebyla ochotná řešit. Když tato očistná fáze přejde (a může to být velmi rychlé, když se jí nebudeme bránit), tibetský křišťál se postará o stálé a intenzivní proudění energií v energetickém poli, a to jak v rámci hlavních tělesných čaker, tak i čaker mimotělních, ze který nám bude proudit víc energie. V praxi se to projeví silnější životní energií, silnou ochranou před vnějšími vlivy, nebudeme tolik řešit energetické útoky, nebudeme řešit co si kdo okolo myslí a budeme více vnímat sami sebe.

Náušnice

Podobně jako přívěsky jsou náušnice umístěné na svislé ose těla, jejich působení je do jisté míry stejné, jako u přívěsků. Jejich specifikem je umístění v blízkosti ušních čaker. Náušnice se tedy specializují na naše vnímání okolního světa, toho, co si připouštíme, přejímáme, co nás ovlivňuje a čemu jsme ochotní naslouchat. Uvěřili jste něčemu jen proto, že to někdo řekl? Jaká přesvědčení o sobě samé máte a jste si jistá, že Vaše srdce to vnímá jinak? S těmito záležitostmi Vám mohou pomoci náušnice.

DSCF4757

Tibetský křišťál v náušnicích v první řade maximálně rozproudí celé Vaše energetické pole, protož působí silou dvou krystalů podél páteřního kanálu. Ucítíte příjemné rozproudění energie, vše se tak nějak pohne kupředu a přestanete stagnovat. Naopak pokud jste až moc roztěkaná, tento proud Vás usměrní a víc zaměří. V druhé řadě dojde k lepšímu napojení na svou vlastní moudrost a vnější svět s jeho názory a způsoby Vás přesně tolik ovlivňovat či dokonce ohrožovat.

Náramek

Umístění náramku na zápěstí má velmi strategický význam. Je spojujícím článkem mezi tím, co dokážeme dávat a co přijímáme. Náramky dokážou rozšířit naše energetické pole, mnohonásobně posílit naše talenty a dary. Když máte na ruce náramek a podáte někomu ruku, i on ucítí (třeba i nevědomě) mnohem silnější energie. Když pracujete rukama, náramek Vám může pomoci vkládat do Vaší tvorby ty nejčistší energie Vašeho srdce, protože do rukou proudí energie ze srdeční čakry. Náramky mohou podpořit a posílit záměry, které vysíláte do světa, pomohou Vám tvořit ve hmotě mnohem jasněji, čistěji a ve vyšších vibracích.

DSCF5119

Náramek s tibetskými křišťály doslova prodlouží Vaše ruce, jejich energetický dosah. Vše, co rukama uděláte, bude mít silnější účinky, pokud vyrábíte kosmetiku, síla bylin bude ještě silnější, pokud malujete transformační obrazy, jejich energie se ještě víc dotkne toho, pro koho je určena. Pokud děláte masáže, Váš klient pocítí rozdíl, protože síla kamenů projde do jeho těla. A na druhou stranu, pokud se setkáte s člověkem, případně se vyskytnete v systému, který s vámi úplně neladí, náramek pomůže udržet Vaše srdce stále otevřené a milují a tím vytvoří takovou atmosféru, že s Vámi budou všichni jednat laskavě a s respektem.

Prsten

Účinky prstenu jsou velmi podobné jako u náramku, navíc jsou prsteny více vidět. Prstenem můžete ukázat ostatním, kým jste. Podle zvoleného kamene, podle prstu, na kterém prsten nosíte.

  • ukazovák – má souvislost s životní filozofií a společenským životem
  • prostředník – myšlení, intuice, vůle
  • prsteník – vztahy a sebepoznání
  • malíček – komunikace s vnějším světem i se svou duší

DSCF3324

Prsten s tibetským křišťálem Vaši energii vystřelí do světa, jako by volal „Tady jsem a mám vám co nabídnout!“. Jinak jsou účinky velmi podobné jako u náramku.

Nákotník (a další ozdoby nohou)

Nohama stojíme pevně na zemi (tedy měli bychom), skrze nohy načítám energie z míst, na kterých stojíme, nohama do Země pouštíme přebytečnou energii. Pokud proud energie stagnuje, můžeme pocítit problémy kloubů od kyčlí po kotníky, tvoří se křečové žíly i celulitida. Pokud chceme proudění energie posílit, můžeme sáhnout po nákotníku.

DSCF5086

Tibetský křišťál na noze obnoví proudění energií oběma směry, účinně nás uzemní, pokud máte problémy se zády či časté bolesti hlavy, rozhodně doporučuji.

 

Účinky popsané u jednotlivých typů šperků můžete pocítit samozřejmě pouze u jednoho typu, takže když nejradši nosíte přívěsek, i ten samotný může rozšířit Vaše energie do okolního světa. Zcela zjednodušeně by se dalo říct, že přívěsky a náušnice jsou pro náš osobní růst, prsteny a náramky jsou pro otevření svých darů světu. Pokud se cítíte na to, že chcete dávat víc sebe ostatním, prsteny a náramky Váš záměr podpoří.