Hematitový křišťál

Hematitový křišťál

Hematitový, nebo také červený křišťál je kombinací křišťálu a oxidů železa. Jeho energie je o dost “hutnější” než energie čistého křišťálu, je víc propojený s hmotou, Zemí a při krystaloterapii je skvělý pro práci s emocemi a nervovou soustavou. Dokáže rozproudit energii v těle jak fyzickém, tak energetickém. Pokud máte problém s hematitem a jeho “těžkostí”, můžete místo něj pracovat s hematitovým křišťálem. Jeho blahodárný vliv na nervovou soustavu doporučuji vyzkoušet v praxi, a ne to brát jako pouhou informaci.

Když třeba večer přijdete unavení z práce, nebo jste jako matky malých dětí “smyslově přetížené”, zkuste si třeba napustit vanu a vzít si do ní hematitový křišťál. Požádejte ho o uvolnění nervové soustavy, její posílení a opravu narušených částí. Nebo si ho místo do vany jen vezměte do ruky, případně si ho dejte na křížovou čakru a přibližně půl hodiny ho nechte pracovat. Uvolní nahromaděné emoce, které jste přes den nestihli zpracovat nebo je vnímat a postupně zjistíte, že je vám zase dobře a hladina životní energie se opět ustálila na své běžné úrovni. Ačkoliv je svým složením totožný, případně velmi blízký třeba karneolu a červenému jaspisu, jeho energie je prudší, rychlejší a když s ním aktivně pracujete, dokáže rychleji “zasáhnout” zdroj obtíží. Je to úžasný léčitel, který umí opravit přepálené obvody a tím i emoční nepohodu.

PS: velmi podobné účinky má také tangerin křišťál (křišťál potažený vrstvou limonitu), případně místo hematitového křišťálu můžete použít i hematitový křemen, který najdete na zahradě či v lese.