Krystaloterapie – Jak posouvat své “limity”

Krystaloterapie – Jak posouvat své “limity”

I když jsme zvyklí si svůj život tvořit sami a mít za něj plnou zodpovědnost, stejně občas narazíme do zdi, která tvoří pomyslnou krabici, do které jsme sami sebe a svou mysl nacpali. Jsou to všechny ty myšlenky a hlavně víra, že něco už je nemožné, že na tohle už nemáme kapacitu, energii, věk, kondici…že na to nemáme talent, sklony, schopnosti…no prostě je to konečná, za kterou jsme se ještě nepokusili dostat. Když se nad tím zamyslíme důkladně, většinou nám dojde, že jsme se za ní nedostali úplně záměrně, ačkoliv toto chování většinou vychází z části našeho podvědomí, kterou jsme ještě neprozkoumali, takže klidně to může být problém, který vznikl v minulém životě, je to součást naší genetiky (dědictví po předcích) či třeba vlastní “kletba” ve stylu “radši nechci být vůbec vidět“.

A teď co s tím? Jak udělat prostor pro další posun, vývoj a rozšíření svého vědomí? Když narazíte do zdi své vlastní krabice, vždy je třeba zapracovat na srdeční čakře. A to vždy, když nějaký limit v sobě objevíme. Je potřeba udělat očistu, svou srdeční čakru pořádně vyladit a více aktivovat. Právě v srdečním centru máme uložené vše, čemu jsme uvěřili, že je možné, a naopak i nemožné. Když chceme něco změnit ve svém životě, musíme tuto “víru „změnit. Naštěstí není třeba začít postupně svou mysl přesvědčovat, že má svou víru změnit, ale stačí vyčistit zatuchlé a toxické energie a navýšit vibrace za pomoci krystalů. Takže jak na to?

  • na očistu můžeme použít třeba topaz, peridot, danburit či barit, takže si jeden z nich přiložit na srdeční energetické centrum a nechat jej působit. Pro zesílené účinky doporučuji centrum energií krystalu prodýchávat. Ideální doba je půl hodina až hodiny. Zkuste si vizualizovat a procítit, jak energie krystalu vniká do srdečního centra, rozšiřuje se v něm a s každým ubývá zátěžová energie (krystal ji pohltí a rozloží).,
  • na aktivaci pak můžete pracovat s krystaly, které se srdeční čakrou ladí, tedy intuitivně zvolit buď nějaký růžový či zelený krystal (turmalíny, smaragd, morganit, růženín, kunzit, hiddenit, aventurín…). Případně můžete použít univerzální křišťál či třeba selenit a pomoci si záměrem, tedy vložit do krystalů záměr, že vám mají pomoci aktivovat srdeční čakru, rozšířit vaše vědomí, posunou limity daleko za to, co jste byli zvyklí, že je možné a zvýšit vibrace tohoto centra. Pracujte s nimi stejně jako s očistnými krystaly, tedy buď krystal na čakru “jen” přiložit a nechat působit, nebo pracovat i s dechem a vizualizací, představujte si, jak krystal prozařuje vaši srdeční čakru, pořádně ji rozvibruje a naplní světlem.
  • pracovat můžete i skrz krystalovou mřížku a výše zmíněné minerály nechat působit společně.

Na radikální změnu někdy postačí jedna jediná meditace či práce s krystaly, jindy je třeba delší doba, ale dílčí změny pocítíte takřka okamžitě.