Krystaloterapie – Jak zvládnout empatii

Krystaloterapie – Jak zvládnout empatii

Kdo z vás “trpí” zvýšenou empatií a je takzvaný empat, jistě potvrdí, že život s touto schopností není často tak úplně příjemný. Empatie je jeden z příznaků silné aktivity srdeční čakry a zároveň důkazem, že “jen” aktivní srdeční čakra nestačí. Pokud se totiž jako empat narodíte, takže máte velký soucit se vším kolem sebe, dokážete se vcítit nejen do lidí, ale i do zvířat, rostlin či dokonce věcí, jakou jsou hračky či nábytek a zároveň jsou vám výchovou k poslušnosti potlačena dolní energetická centra, hlavně tedy to pupeční a solár, velký průšvih je na světě. Stane se totiž to, že nedokážete rozlišit, co je a co není “vaše”, že se přestanete orientovat v tom, co chcete vy a co chtějí druzí. A když nevíte, kým jste, nemůžete vlastně ani říkat ne na to, co nechcete, protože si nikdy nejste jistí, zda to tak skutečně je. Empati v našem světě bohužel nejsou “chráněný druh”, ale spíš oblíbená kořist všech predátorů a parazitů, protože jsou dokonalým zdrojem energie.

Ve svých textech se často věnuju práci na pupeční čakře a na soláru, možná to někomu může připadat až podezřené, proč ta fascinace silnou osobností a uchopení moci, proč tak často nepíšu třeba o srdeční čakře a práci na ní. Práce se srdeční čakrou je skutečně nejdůležitější a je třeba začínat vždy u srdce, když chceme zaměnit svou realitu a otevřít se svým darům. Ovšem má to jeden háček. Když se vykašleme na posilování dolních center, může se stát, že toho na nás bude prostě moc. Každopádně pokud jste se jako empat nenarodili, můžete se jím díky rozvíjení srdeční čakry kdykoliv stát a pravděpodobně se i vyhnete problémům, které mají empati “rození”.

Když totiž máme pevnou a silnou osobnost, empatie se stane darem. Díky ní totiž vždy budete o krok napřed, budete mít víc informací než vaše okolí. Ale to jen v případě, že pro vás vnímání emocí nebude zátěž, protože dokážete rozpoznat, co je vaše a co není. Protože je důležité rozvíjet obě polarity srdeční čakry, tedy jinovou i jangovou.

Jinová část, se kterou pracují růžové kameny nás otevírá lásce, soucitu, sounáležitosti, informacím (právě skrz nacítění na své okolí) a také v nás aktivuje léčitelské schopnosti. Zároveň v nás tyto minerály léčí staré šrámy (přijmout se), pomáhají v našem srdci krok po kroku uvolňovat odpor a tím nás “pouští” stále hlouběji do svého nitra a léčení hlubších a hlubších traumat. Na tuto práci můžeme sáhnout třeba po růžovém turmalínu, rodochrozitu, růženínu, morganitu, kunzitu, danburitu, rodonitu a mnoha dalších. Každý z nich pracuje na jiné frekvenci a s jinou vrstvou srdeční čakry, každý z nich pracuje jiným způsobem, a proto je fajn nepracovat jen s jedním, ale pěkně některé z nich prostřídat. Volit doporučuji intuicí a pak si ideálně zjistit, co konkrétního ten který krystal umí. Každopádně když s nimi budete poctivě pracovat, vaše schopnost soucitu se posílí a brzo poznáte, že chápete mnohem víc věcí než dřív.

Jangová část, se kterou pracují zelené kameny nám pomáhá přijímané informace třídit, rozlišovat a volit, co z toho je naší součástí a co jen prochází. Umí také v srdeční čakře nacházet uložená traumat a přesvědčení a vytahovat je do vědomí. Když například věříte (třeba na podvědomé úrovni) tomu, že život je boj, tak se vám tento boj bude stále zhmotňovat a bude toto přesvědčení (o kterém asi ani netušíte) stále potvrzovat a prohlubovat. A třeba malachit, chromdiopsit či hiddenit umí na tato přesvědčení posvítit a vše zvědomit. Když se pak s nimi rozloučíme (s přesvědčeními, ne s kameny), můžeme být zase o něco blíž se své skutečné podstatě. Pak můžeme lépe rozlišovat energie, které námi prochází a říct ne všemu, co prožívat nechceme. Další krystaly, které pracují s jangovou částí srdeční čakry jsou zelený turmalín, zelený aventurín, smaragd, peridot, zelený fluorit, vltavín a mnohé další.

PS: popis toho, jak lze na srdeční čakře pracovat je velmi zjednodušený, když se ale do toho pustíte, sami brzo budete vědět, co dělat a jak to dělat.