Rodová výbava – dar či prokletí

Rodová výbava – dar či prokletí

Když nastoupíme na cestu osobního rozvoje, dříve či později narazíme na téma předků. Na jednu stranu všude slýcháme či čteme, jak máme ctít své předky, jak nám dávají sílu, moudrost…a na druhou stranu vidíme všechny ty programy a omezení, které jsme díky výchově (a genetice) získali a které řešíme mnohdy celoživotně. A teď co si vybrat? Věřit svým pocitům, že je to celé tak trochu šejdrem, nebo věřit tomu, že mít předky je požehnání a máme si z jejich lásky a darů sednou na zadek? Jak naše geny, tak i výchova mají na náš život hluboký dopad, protože jsou vyryté jak v naší osobnosti, tak i v našem těle. Tělo, které při příchodu na Zemi vyfasujeme má v sobě vyrytý svůj příběh, který do něj napsali právě ti předci tím, jak žili, čemu věřili, čeho se báli, co nedokázali, ale i dokázali překonat. Všechny úzkosti praprababičky mohou ovlivňovat naše chování a my jen marně tápeme, proč prožíváme nesnáze a bolest. Naše tělo je sice napojené na naši duši, ale současně má i své vědomí a často jde spíše proti naší snaze něco změnit.

Jak se tedy dostat k tomu zakopanému pokladu, který můžeme ve svém těle najít? Jak čerpat z fyzického těla sílu a mít v něm oporu a ne protivníka, který chce něco jiného a svým strachem a úzkostmi nám naznačuje, že nemáme vyčuhovat a máme se držet toho známého, i když trochu zatuchlého životního prostoru a radši jen přežívat?

  1. je třeba pročistit zátěžovou energii, kterou jsme přijali zrozením se do konkrétní rodiny. Vyčistit hlavně v sobě, dnes kde kdo říká, jak čistí celý rod, ale přitom nemá vyřešenou ani svou vlastní maličkost. Začít můžeme u křížové čakry, kde je paměť rodu přítomná a kde se dá napojit na vzpomínky naší genetické linie. Doporučuji pracovat s topazem, aragonitem, baritem nebo i se selenitem. Pravidelná meditace s jedním z těchto krystalů na křížové čakře dokáže v relativně krátké době změnit život od základů. Pro urychlení “práce” doporučuji energií krystalu toto energetické centrum prodýchávat.
  2. současně je důležité posilovat i ostatní energetická centra, pracovat se srdeční čakrou, která nám pomůže postupně posouvat to, co považujeme za možné. Třeba když jsme přesvědčení, že s jedním z našich rodičů se nikdy nemůžeme normálně domluvit na něčem, je třeba na tomto pracovat v oblasti srdeční čakry. A najednou zjistíte, že matka komunikuje úplně normálně a přestala vás vydírat (protože to je marný :D), že otec nechce rozhodovat o tom, co je pro vás dobré a co ne, nebo klidně obráceně, v každé rodině tyhle záležitosti fungují po svém. Na práci se srdeční čakrou a posouvání hranic nemožného jsem psala samostatný článek, kde najdete seznam vhodných krystalů.
  3. jeden ze skvělých průvodců na cestě k osvobození se z okovů rodových programů a traumat je chryzokol, se kterým doporučuji pracovat též třeba v meditaci, nebo ho prostě mít co nejčastěji ve svém energetickém poli, abyste jeho nespoutanou energií nasákli co nejvíc. Chryzokol je kámen, který nám dá křídla, pomůže nám odejít ze situací, které nás ničí, pomůže nám opustit přesvědčení, že něco musíme přežít, že to jinak nejde, že když to někdo zvládnul (přežil), tak my též. Chryzokol nám ukáže, že pouhé přežití není potřeba, že si můžeme život užít, realizovat v něm světlo své duše a když jeho energii dokážeme integrovat, jakákoliv manipulace nám okamžitě spustí alarm, abychom opět napadli do bezmoci a odevzdání se autoritě.

Když dokážeme překročit stinnou stránku své genetické výbavy (svého rodu) a začneme jasně rozpoznávat, kdy na nás nějaké vypečené programy útočí a snaží se nás stáhnout do režimu přežití, pak také bude schopni ocenit i silné stránky své ho rodu a vážit si jak svých předků, tak i sebe samých.