Pasivní práce s krystaly

Pasivní práce s krystaly

Naprostá většina milovníků minerálů si užívá jejich vlivu pasivním způsobem. Vlastně do této skupiny spadají jak lidé, kteří ví, že kameny mají léčivou a transformační energii, ale také třeba sběratelé, kteří mají doma nacpané vitríny všelijakými skvosty (ale jsou přesvědčení, že jsou to jen krásné objekty). Co když tedy minerály doma “jen” máte a jinak s nimi nepracujete? Jakým způsobem jejich energie ovlivňuje vás i okolní prostor?

V tomto případě si jako největší benefit budete užívat schopnost minerálů stahovat a akumulovat energii z okolního prostředí. Nebudou jí vytahovat z vás, budou jí doslova sbírat z prostoru, ve kterém energie stále proudí. Pokud tedy u někoho doma narazíte na obří geodu ametystu, tak ačkoliv tento člověk v sílu minerálů nijak nevěří, je zcela jisté, že v této domácnosti bude k dispozici více energie, než kdyby tam ta geoda nebyla. A i když si možná říkáte, že je škoda, že ten dotyčný s energií ametystu více nepracuje, zvýšená úroveň dostupné energie může mít na jeho život zcela zásadní vliv. Když totiž máte k dispozici více energie, tak si snáze udržíte nadhled, můžete být více sami sebou, lépe odoláváte stresu a manipulacím a také lépe vnímáte sebe samé.

A nemusí jít je o kamení drahé, můžou to být klidně křemeny z lesa, může to být kalcit, který máte na zahradě ve skalce, pískovcové menhiry, které si na zahradě postavíte či třeba kamenný kruh z žuly. Není třeba tomu věřit, protože rozdíl pozná každý. V domácnosti/zahradě s větším množství kamenů je jiná energie, člověk se rychleji regeneruje, potřebuje méně spát a jeho nálady jsou mnohem stabilnější.