Co když to na mě nefunguje?

Co když to na mě nefunguje?

Dnešní článek je určený hlavně pro ty z nás, kteří mají pocit, že něco cítí špatně, málo, nebo jinak, než by si představovali. Tedy ne něco, ale energii, kterou krystaly vyzařují. Tento pocit někdy působí přehnaná očekávání, když si slova druhých o tom, co cítí oni vyložíme trochu moc velkolepě, jindy je to tlak na sebe samé, kdy chceme všechno hned a včera bylo pozdě. A někdy to skutečně může být reálný stav, při kterém zatím ještě úplně jasně necítíme a nevnímáme vnitřními smysly.

Pro začátek je důležité zmínit to, že i když jasně necítím energii, kterou ke mně krystal, nebo cokoliv jiného vysílá, neznamená to, že na mě vůbec nepůsobí. Pokud máte skutečně pocit, že “to” na vás nefunguje, zkuste jednoduchý test. Vezměte si do ruky libovolný krystal a požádejte ho o něco, co má v popisu práce (není to ale nutné, může to být cokoliv). Samozřejmě tím nemyslím hned na začátku chtít zázraky na počkání, jako třeba ženicha a to hned, zkusme být trochu skromnější. Tak například pracujete celý den na počítači, všude kolem záření a vás z toho často bolí hlava a oči a když večer chcete třeba meditovat, vaše mysl je roztěkaná a nevydrží být v klidu. Vezměte si amazonit a požádejte ho o pomoc, uklidnění nervové soustavy a o ochranu před elektro smogem. A ačkoliv nemusíte napřímo cítit jeho energii, důsledky jeho pomoci poznáte rozhodně. Vyberte si jakékoli téma, které se vás dotýká a udělejte pár pokusů a pak uvidíte, zda se něco děje či neděje.

Abychom začali energii krystalů cítit napřímo, je třeba nejdříve zapracovat na svém mimosmyslovém vnímání, ale také, a to hlavně na spojení s fyzickým tělem. Naše fyzické tělo je úžasný nástroj naší duše a pokud jsme s ním propojení a naučíme se mu důvěřovat, tak skrze něj zcela jasně poznáme, když s námi nějaká energie pracuje, poznáme i to, zda někdo lže či říká pravdu a také například  přes fyzické tělo poznáme, jestli je pro nás něco blahodárné či naopak škodlivé. Proto doporučuji pracovat na obě strany. Posilovat jak čakru třetího oka (fluorit, auralit23, tanzanit, iolit…), tak i napojení na fyzické tělo (rubín, granát, dravit, aragonit). Obzvlášť to napojení na fyzické tělo (intenzivnější spojení těla a duše) je trochu náročnější proces, a tak zde nebudu postupy přímo popisovat, ale když si to dáme za záměr, tak se to jistě povede (postupně se začne odkrývat cesta).

A ještě poslední věc, pokud některé kameny cítíte a vnímáte jejich působení na vás a jiné ne, tak nezoufejte, pracujte s těmi, jejichž energii cítíte dobře, zlepšujete své vnímání a časem se dostanete i těm, jejich energie je vám momentálně hůře dostupná.