Krystaloterapie – jak být více iracionální

Krystaloterapie – jak být více iracionální

Být iracionální je stejně důležité (možná o něco více), než být racionální. Ne vše, co se v našich životech děje lze logicky zdůvodnit, dokonce i vesmír či absolutno v mnoha věcech logiku postrádá a naše lidská mysl není schopná mnohé věci pochopit. V naší společnosti se ovšem z iracionality stal posměšek či nadávka, kterou nejeden manipulátor klade na roveň hysterii a tyto dva pojmy se často dokonce zaměňují. Být iracionální ale neznamená, že vás vaše vnitřní dítě ovládá i v dospělosti a jeho neukojené potřeby skáčou od jedné věci k druhé a chtějí všechno, dokonce i to, co si vzájemně odporuje. Dokonce to ani neznamená, že iracionální osoba se zříká zodpovědnosti za své chování i své emoce a mění svá rozhodnutí jen proto, aby mohla z druhých tahat energii.

Proč tedy usilovat o větší iracionalitu a co znamená být “iracionální”? Znamená to, že pro svoje rozhodnutí nepotřebujete vnější důkazy či logické zdůvodnění, stačí vám vnímat svou intuici (intuice není lineární, nelze vystopovat cestu z A do E, racionální mysl ale potřebuje znát i body B, C a D). Když se na ní naučíme spolehnout, dokážeme se velmi rychle rozhodovat a na první dobrou poznáme, co s námi ladí a co ne. Tak například jdete na rande a váš protějšek je zdvořilý, milý a okouzlující. Vaše tělo přesto vysílá nesouhlasné signály a radí vám, že máte vzít nohy na ramena. Když máme dobrý vztah se svým tělem, které je velmi moudré, pokud není plné traumat, dáte na jeho rady, protože víte, že skrze něj k vám promlouvá intuice. Pokud ale dobrý vztah k tělu nemáte a nevěříte mu, začne vám vaše mysl (spíš našeptávačka) říkat: tak mu dej šanci, co když se pleteš…nesmíš nikoho tak rychle (od)soudit…hlavně že ty jsi dokonalá…má všechno, co sis kdy přála, tak nehledej mouchy… Určitě si sami doplníte xy dalších vět, muži prominou, že píšu o “něm”, platí to samo sebou i obráceně.

Tak a teď jak se lépe se svým tělem propojit, abychom se na něj mohli dobře spolehnout?

  • rubín – pomůže vaší duši doslova a do písmene lépe usednout do těla. Když budete pracovat s rubínem, začnete lépe vnímat pocity, které v těle vyvolávají různé informace, lidé či události. Stačí začít záměrně pozorovat, co tělo dělá a jak reaguje a časem si z něj vytrénujeme skvělý kompas.
  • granát – pomůže lépe napojit na sílu Země i vlastního těla. Více energie znamená větší nadhled, pochopení procesů a také větší možnosti kooperace. Když budete pracovat s granátem, získáte víc než jen silné a zdravé tělo, ale také rádce a průvodce tímto světem.
  • aragonit (hnědý) – doporučuji v případě, že se svým tělem ještě důvěrný vztah navázaný nemáte a jste si vědomi mnohých přesvědčení, která vám brání tělu důvěřovat (poznáte podle silného hlasu našeptávačky, která vám říká, že jste iracionální).

S těmito krystaly můžete pracovat se záměrem o lepší napojení na své tělo, zároveň doporučuji sledovat, jak kdo z vašich blízkých reaguje na různá vaše rozhodnutí a pokud někdo prohlásí, že jste iracionální, vězte, že to s vámi rozhodně dobře nemyslí, i když to nejspíš bude tvrdit ještě v téže větě.


Related Posts

Krystaloterapie – Test kvality vztahu

Krystaloterapie – Test kvality vztahu

Začátky vztahů bývají opojné a sluncem prozářené. Hormony přesycené tělo ovlivňuje jak naše emoce, které jsou zesílené, tak i mentální schopnosti, které jsou naopak v těžkém útlumu. Co kdyby vám někdo na začátku vztahu dal do ruky kouzelný nápoj, který by vám pomohl prohlédnout přes […]

Fialový aragonit

Fialový aragonit

Tak jako ostatní barevné varianty, i fialový aragonit je odborník na rozpouštění různých energetických bloků. Protože jsou jeho vibrace spíše nižší, pracuje velmi účinně například s fyzickým tělem. Jeho energie dokáže harmonizovat nervovou soustavu, a to nejen v oblasti lebky, ale i v celém těle. […]