Krystaloterapie – jak poznat manipulaci

Krystaloterapie – jak poznat manipulaci

Manipulace má v našich životech pěkně vyhřáté místečko, z velké části totiž nahrazuje komunikaci. Zásadní rozdíly zná asi každý, ale nezachytit se do manipulativních sítí v reálu už tak snadné není. Poznat různé manipulativní techniky jistě pomůže velmi, ale co je zásadní pro ochranu před manipulací je mít dostatek energie. Manipulace využívá naše vlastní slabá místa, aby nás dostala tam, kam chce. Nejsnadněji se nalepí na naši sebedůležitost, protože nikdo nechce být za hloupého, nevzdělaného, nelogického, nedokonalého… Dnešní doba nám dává mnoho úžasných příkladů manipulace. Například zastánci vs. odpůrci očkování. Z řad zastánců často slyšíme, že očkovat se nechtějí většinou lidi se mizerným vzděláním, lidi sobečtí, kteří nechtějí pomáhat druhým, hlavně těm nejohroženějším. Bohužel i ze strany odpůrců často slyšíme manipulativní řeči, například že ti, co se nechají očkovat jsou zmanipulované ovce, hlupáci a prospěcháři.

Skutečnou pravdu ale není třeba obhajovat či šířit pomocí manipulace, pravda je jako velký kvantový balíček, ze kterého nejde vyjmout pár faktů a použít je třeba pro obhajobu svého názoru, protože pak už to není pravda. Pravda se nedá rozebrat na součástky a vybrat si jen to, co se nám hodí do krámu, nejsou to jen informace, ale i energie, emoce… Pravdu poznáme jedině tehdy, když k tomu “dozrajeme”, tedy máme dostatek energie na její pochopení na všech úrovních. Pokud tedy někdo manipuluje, nesnaží vás přesvědčit o pravdě objektivní, ale o svém vlastním názoru na pravdu a dělá to vždy jen kvůli svému užitku a výhodám (i když to bude popírat).

Když se chceme naučit rozpoznávat manipulaci, je třeba pracovat s krční čakrou. Kdo to už vyzkoušel, jistě potvrdí, jak snadno se dá manipulace rozpoznat, když je krční čakra vyčištěná od zátěžové energie a pořádně aktivní. Bohužel je to až bolestné si pak uvědomit, kolik manipulace v našich životech je, jak často manipulujeme i my sami a jak často se někdo snaží manipulovat s námi. Vidět tuto pravdu může být až tak nepříjemné, že mnoho lidí krční čakru radši nechá méně aktivní, protože v případě, že se neleknete, tak z vašeho života odejde hodně dříve blízkých lidí, protože se svého manipulativního chování nechtějí vzdát a je velmi nepříjemné být s takovým člověk v úzkém kontaktu.

Které krystaly jsou pro rozpoznávání manipulace ty pravé?

  • modrý labradorit – vytvoří kolem krční čakry ochranné pole, díky tomu z ní přesně “utíkat” energie a my máme mnohem větší nadhled, mnohem více dostupné energie ke skutečné komunikaci a také větší sílu odmítat manipulativní jednání
  • akvamarín – při komunikaci pomůže nepodlehnout svým emocím, které v manipulaci hrají velkou roli (manipulátor vždy hraje na naše emoce). Díky síle akvamarínu si udržíme nadhled a oprostíme se od své sebedůležitosti, takže je nám jedno, co si o nás druzí myslí, samozřejmě ne v tom psychopatickém smyslu slova (je mi jedno, že ti ubližuju, mě to baví). Takže kdy máte ve svém poli energii akvamarínu a někdo vám řekne, že jste blb, tak je vám jeho názor fakt jedno.
  • modrý turmalín – vytvoří svou rychlou energií ochranné pole, do kterého se jen tak něco nezaháčkuje, takže ani pokus o manipulaci ne. V jeho energii se přestáváme bát, že nás někdo bude soudit či odsuzovat, nevadí nám být sami sebou a jít za svou vlastní pravou.
  • azurit – napomáhá skutečné komunikaci, když ho máme u sebe, nebo jeho energií naplníme místnost, tak se mnohem lépe komunikuje skutečně od srdce, v jeho energii je snazší vidět toho druhého.
  • modrý apatit – je mistr sebevyjádření, pomáhá nám do mluvit tak, abychom byli pochopeni a totéž vnímat i s z druhé strany. Když máme u sebe apatit (nebo jen jeho nehmotnou formu), tak poznáme energie, které jsou za každým slovem, a tudíž nám neunikne žádný pokus o manipulaci.
  • amazonit – skvělý ochránce, který dokáže posílit naše energetické pole, aby do něj nevnikaly škodlivé energie, myšlenky či programy. Pokud snadno podléháte manipulaci, tak amazonit vás bude chránit a pomůže vám nenechat se utáhnout na vařené nudli.
  • chryzokol – je velmi vhodný pro osoby, které podlehly manipulaci a uvěřily tomu, že jsou v čemkoliv nedostatečné, že nejsou dost chytré, krásné, přijatelné a podobně. Je též skvělý v případě, že máte pocit, že neumíte účinně komunikovat, protože vás někdo nerespektuje. V těchto případech vám chryzokol strhne klapky z očí a ukáže vám, že tam, kde je manipulace není komunikace, a tudíž každý používá jiný jazyk. Chryzokol vám pomůže najít zpět ztracenou sílu, pomůže Vám roztáhnou křídla a doslova se utrhnout ze řetězu, kterým jste se nechali “dobrovolně” spoutat a který jste přijali za svou součást a probudí vás z “hypnotického spánku”.

Současně s prací na krční čakře také doporučuji posilovat čakru pupeční a solár, protože jen to vám pomůže mít dostatečně silnou a zdravou osobnost na to, abyste mohli manipulaci nejen rozpoznat, ale i odmítnou a poslat manipulátory tam, kam patří.