Krystaloterapie – Co s patogeny?

Krystaloterapie – Co s patogeny?

V oblasti osobního, a hlavně duchovního rozvoje panuje všeobecně přijímaná teze, že podstatné je to, jak jsme nastavení ve svém nitru. Tedy nezáleží na tom, co se děje kolem nás, když jsme dobře “vyladění”, jsme schopni si udržet vnitřní klid a vyzařovat harmonii i ve zcela neharmonickém prostředí. Takže i když na nás útočí různé ohavné energie, myšlenky či skutky, nic z toho nás nerozhodí a čím stabilnější jsme, tím méně energie potřebujeme k vypořádání se s takovou situací. Naší dokonalou ochranou před “vyhozením ze sedla” je tedy silné osobní vyzařování a sebevědomí, čímž mám na mysli vědomí toho, kým skutečně jsme a pevné napojení na své vyšší já.

Abychom tohoto takřka ideálního stavu dosáhli, je třeba ujít dlouhou cestu, na které se zbavujeme nepotřebného, přestáváme dělat věci, které uznáme za nežádoucí a zbytečné (plýtvání drahocennou energií) a současně si osvojujeme návyky, které vedou k dokonalé energetické imunitě. Občas sice něco proklouzne, ale vždy to ve finále jen posílí naši obranyschopnost, protože příště nás tentýž patogen nenachytá, jsme na něj připravení. A ano, patogeny nejsou jen bakterie či houby, ale i parazité jak z říše hmyzu, tak i z lidské říše. Všechny patogeny v touze po přežití žijí z energie druhých bytostí, je jedno, jestli to je klíště, pijavice nebo náš toxický bližní. Pokud jsme schopni si svou harmonii udržet, stáváme se pro parazity velmi toxickými, protože harmonická energie je začne měnit a pro ně není nic horšího, než osobní rozvoj (však si vzpomeňte na ty vzlety a pády, spíš držkopády). Naše vnitřní nastavení ale z patogenu neudělá něco prospěšného či dobrého (v tomto světě rozhodně není vše dobré), naopak je důležité rozpoznávat, a dokonce i třídit a posuzovat!

A teď ke krystalům, které nám mohou pomoci udržovat si skvělou energetickou imunitu.

  • skoryl neboli černý turmalín patří mezi top krystaly, které doporučuji mít pro případ nouze. Zrychluje energetické toky v našem poli a patogeny nemají moc velkou šanci se zaháčkovat a zavrtat se. Patogen může být třeba utkvělá myšlenka, že když budu chodit bosá po sněhu, nastydnu a dostanu rýmu. Kdo má tento patogenní program hluboko pod kůží, tak je schopen z nachlazení i umřít, kdo je vůči tomuto patogenu imunní, tak se může ve sněhu klidně válet hodinu v kuse a maximálně bude mít studené nohy.
  • pyrit je naprosto dokonalý spojenec pro udržení osobní síly, platí hlavně na snahy o manipulaci a srážení sebevědomí. Pomáhá dokonce v případech, kdy už nějaké patogenní energie pod kůží máme, třeba že nejsme dost chytří, dost výmluvní, dost přijatelní…doplňte si program, který máte pod kůží vy. Pyrit jakožto dokonalý rytíř v zářivé zbroji vyrazí tam, kde je ho třeba a pomůže nám opět dosáhnout harmonie a sebevědomí.
  • libyjské pouštní sklo v sobě má koncentrovanou energii slunce, jeho paprsky dokážou prosvítit i tu největší temnotu. Libyjské sklo nám pomůže vnímat svou vlastní sílu, nebát se jí, pomáhá nám nebát se být vidět, slyšet…zářit jako slunce na všechny stejně, a přesto popálit každého, ho si chce naše vlastní světlo ukrást jen pro sebe.
  • tygří oko je obzvlášť vypečený minerál, pokud jde ochranu a energetickou imunitu. Když máme jeho energii dobře integrovanou a uchopenou, stane se z nás kočkovitá šelma, která jde tam, kde je jí dobře a ráda se přitulí k tomu, kdo se k ní chová s respektem. Ale běda každému, kdo by jí chtěl ovládat, vlastnit a jakkoliv omezovat. Každý, kdo má všech pět pohromadě si hodně rozmyslí, jestli vnucovat tygrovi poslušnost. Buďte jako tygr a každý patogen se na vás bude bát jen pomyslet!
  • křišťál nám pomáhá udržet si větší jasnost, nepodléhat strachu, manipulaci či sebelítosti. Kdykoliv máme na své životní cestě pochybnosti, pomůže nám upevnit spojení se svým vyšším já, která nás stále vede k sobě samým a posílá nám jasná znamení, kudy pokračovat. Občas k energetické imunitě nepotřebujeme více síly, někdy potřebujeme silnější napojení nahoru.
  • selenit je další stálice, kterou doporučuji mít pro každý případ doma, v práci, v autě, v kabelce…takže pro jistotu všude. Dokonale čistí naše energetické pole, vytahuje na povrch vnitřní světlo, pomáhá být sám sebou, protože když na nás není přilepená žádná toxická energie, nepodléháme cizím názorům, manipulacím ani strachům.

PS: když jsme začala psát tento text, vzpomněla jsem si na časté dotazy a připomínky, že ochrana (tedy pracovat s ochrannými kameny či tvoři krystalové mřížky na ochranu) jsou příznakem strachu. Asi je tam velmi tenká hranice, ale i když začneme svou imunitu posilovat ze strachu, vždy tu hranici překročíme a dojde nám, že to je přirozený stav, který je prostý strachu, ba naopak. Jen tehdy, když máme silnou energetickou imunitu (ochranu), můžeme být plně sami sebou, vyzařovat lásku a harmonii a můžeme mnohem více důvěřovat životu a jeho moudrosti.


Related Posts

Krystaloterapie – Rebel či spratek?

Krystaloterapie – Rebel či spratek?

Každý, kdo nechce žít podle mantinelů a pravidel, které nám nastavil někdo jiný, ať třeba rodiče, nebo “systém” jako takový by se dal označit za rebela. Prostě někoho, kdo se neřídí pravidly druhých lidí, jediné, co ho vede je jeho vnitřní hlas a vlastní morální […]

Pyrit – rytíř v zářivé zbroji

Pyrit – rytíř v zářivé zbroji

Pyrit je známý tím, že pracuje s mužskou, jangovou energií. I jeho nejznámější forma – kostka tomu nasvědčuje. Není to kámen vyšších vibrací, jeho působnost se projevuje přímo ve hmotě (mnohem více než na jemnohmotných úrovních), tedy je to skvělý průvodce pro každodenní život. Tak […]