Křemen – neobyčejně obyčejný

Křemen – neobyčejně obyčejný

O křemeni se často neprávem říká, že je jen nedokonalým křišťálem. Přitom křemen, a to jako ten, který najdete v lese, tak i ve formě krystalu jsou naprosto úžasní společníci a mohou nám svou energií způsobit mnoho dobrých věcí. Narozdíl od křišťálu, který je čirý je křemen mléčný a neprůhledný. V některých krystalech najdeme jak čirou část, tak i tu mléčnou, takže v sobě spojují křemen i křišťál a nabízí nám tak energii obou. Když to zjednoduším, křemen v sobě nese jinovou, tedy ženskou energii (křišťál jangovou). Křemen dokáže skvěle přenášet léčivou energii, která má velmi vysoké vibrace a koresponduje s korunní čakrou.

V energii křemenu si můžeme připadat jako v závoji z čisté ženské energie, takže v ní neexistuje soutěživost, tlak a nepřijetí, ale naopak. Když s ním budeme pravidelně pracovat, tak nám pomůže nejen vyléčit mnohé fyzické neduhy, ale hlavně nám pomůže přijmout sebe samé, napojit se na stav vědomí, který koresponduje s bezpodmínečnou láskou a ve kterém vidíme vše bez iluzí a masek, ale přesto to dokážeme milovat a chápat. Práce s křemenem tak může vytvořit stabilní a bezpečné základy pro další duchovní rozvoj i změny, kterých chceme jak na sobě, tak i ve svém životě dosáhnout, protože teprve přijetí toho, co je znamená, že sami sobě nelžeme a netvoříme kolem sebe další a další iluze. Ale aby to nevypadalo, že práce s křemenem je jednoduchá a snadná, není to tak. Vlastně naopak. Přijmout sebe samé a tím vyléčit svá traumata, vnitřní bolest, strach z opuštění, smutek apod. je často to nejtěžší, co nám životní rozvoj přinese.

Kdy tedy zvolit křemen jako průvodce?

  • potřebuješ si věnovat více pozornosti, více lásky a více péče? Pozvi mě do svého života a já ti ukážu, jak se milovat a navázat vztah sám se sebou.
  • umíš nacházet své slabiny a vidět své stíny, ale nevíš, jak s nimi dále pracovat? Naučím tě slabá místa posílit a přestat je používat proti sobě.
  • chceš zasvětit do tajů kultivované ženské energie? Chceš lépe rozumět své ženské složce a používat jí konstruktivně? Ukážu ti, jak na to.

PS: pro práci s křemenem nemusíte mít jen krystal, může to být i křemen, který najdete v lese či v řece. Tak jako křišťál, i křemen výborně vede a akumuluje energii, takže když si domů umístíte velké kusy, váš domov bude více prozářený a vy budete mít více energie pro své záměry, duchovní práci či třeba i osobní cíle.