Krystaloterapie – předsudky

Krystaloterapie – předsudky

“Mít předsudky” je spojené s něčím ohavným, jakože automaticky myslíme, že každý vesničan je nevzdělaný balík a každá blondýna je úplně hloupá. V určité úrovni vědomí nás uvědomění, že předsudky máme chrání před neuvážlivými rozhodnutími, odsudky a nechtěným překvapením, když nám někdo vytře zrak. Když se ale posuneme svým vědomím o kus dál, můžou se stát předsudky nebezpečnou zbraní v ruce našeho vnitřního kritika. Už se vám někdy stalo, že jste uvnitř jasně cítili či věděli, co je pravda a pak vás “napadlo”, že to jsou předsudky a moudrost vaší duše jste totálně zazdili?

Tak a co teď s tím? Jak skutečně spolehlivě rozpoznat, co je naše vnitřní moudrost a co je falešný hlas našeptávačky (vnitřního kritika)? A jak posílit to uvědomění si, že vnitřně vím, jaká situace je pro mě vhodná a která ne či který člověk je se mnou kompatibilní a který není? Tak předně, tento problém vznikl už našem dětství (případně dříve), kdy všichni okolo nás věděli lépe, co je pro nás dobré. Tak třeba věděli, že nám je zima nebo horko, věděli přesně, kdy máme hlad a žízeň a kdy jsme unavení. Taky moc dobře věděli, že je pro nás naprosto výborná socializace, nejlépe už od jeslí, ať se začne pro jistotu včas. Později přesně věděli, jaké kroužky nutně potřebujeme k životu a na jakou školu máme chodit, aby se z nás stali ti správní lidé. Jistě víte, kam tím mířím. A pokud jste totéž dělali svým dětem, nezoufejte a radši se to pokuste napravit.

Pokud jste mým pravidelným čtenářem (spíš čtenářkou), tak už víte, odkud vítr vane. Ano, P a S je správně, je třeba neprodleně začít pracovat s pupeční čakrou a solárem, posílit svou sebeúctu, sebeuvědomění a osobnost jako takovou. Pokud už se svou intuicí a vnitřní moudrostí běžně pracujete, umíte jí rozpoznat a ve většině životních oblastí se na ni plně spoléháte, a přesto to někde stále hapruje, zaměřte se i na čakru, která je s touto životní oblastí spojená. Takže zdraví a vitalita kořenová čakra, partnerské vztahy křížová čakra, peníze pupeční, vztahy ne partnerské srdeční čakra a komunikace čakra krční.

A jaké minerály pro práci doporučuji?

  • lapis lazuli spolehlivě posílí naše vnímání vnitřní moudrosti či intuice i naši schopnost jí brát vážně a nepochybovat.
  • pyrit naboostuje naši pupeční čakru a budeme se cítit bezpečně, když pošleme našeptávačku i s jejích hláškou o předsudcích kam patří (klečet na hrách do kouta).
  • topaz pomůže vyčistit energii, která pupeční čakru blokuje a která dává sílu právě té protivné našeptávačce (vnitřnímu kritikovi), která nám nestoudně lže a plete jablka s hruškami.
  • optický kalcit nám umí úplně jasně ukázat, co je skutečný (a velmi tichý) hlas naší moudrosti a co je jen iluze. Stačí jím prodýchat buď čakru třetího oka, nebo krční čakru.
  • křišťál, když ho propojíme se svým záměrem lépe vnímat svou intuici a mít sílu si ustát sami před sebou vše, co se dozvíme, bude nám oporou a průvodcem.