Krystaloterapie – Jak opustit iluzi

Krystaloterapie – Jak opustit iluzi

I když jsme všichni ve své podstatě silné a mocné bytosti, do tohoto světa se rodíme často bez vzpomínek na to, že tvořit svou vlastní realitu je nejen možné, ale úplně normální. A naše rodiny a systém jako takový nás v tomto přesvědčení ještě utvrdí, protože jsme vychováváni tak, abychom šli cestou, kterou pro nás už někdo zvolil. Tento celý koncept je obrovská iluze, která se ale pro mnohé z nás zdá být tou jedinou pravou realitou a pravdou. A tak necháme druhé, aby nám říkali, co je pro nás dobré a co je ta skutečná pravda. A pozor, to často i v případě, že si o sobě myslíme, že jsme vědomí či probuzení. Jediná cesta ven z iluze vnějšího světa vede dovnitř. Kdo chce iluzi opustit, musí se vydat na objevnou a osvobozující cestu do svého nitra, opustit všechna přesvědčení, poznat sám sebe a propojit své jednotlivé části. Jen tak se můžeme spolehnout na svou vnitřní moudrost, která k nám často promlouvá skrz naše tělo v podobě pocitu, případně můžeme vnímat přímo svou intuici v její energetické/informační podobě.

Pro začátek ale stačí, když se pořádně zaměříme na svou krční čakru, protože právě zde jsme schopni rozpoznávat pravdu od lži. Druhá věc už pak je, že když nemáme pročištěný a silný celý energetický systém, tak sice pravdu poznáme, ale nejsme schopni se za sebe postavit či říct nahlas ne všem lžím, iluzím a manipulacím. No ale začít nějak musíme, takže hurá do toho. A opět připomínám, nejde o to, jak moc si myslíme, že už jsme daleko, těch vrstev iluzí je tolik, že jsem při každé intenzivní práci s krční čakrou překvapená, co “nového” dokážu vnímat. A jak tedy na to?

  • pro začátek doporučuju pracovat s topazem, může být modrý, ale není to nutné. A pak čistit, čistit, čistit. Požádejte topaz o pomoc s očistou zátěžové energie, můžete mu v obrázek předat svůj záměr, třeba si představit, jak je vaše krční čakra krásně čistá (zářivá) a aktivní.
  • pro zlepšení rozpoznávacích schopností a lepší mentální uchopení toho, co ve své krční čakře vnímáte zkuste pracovat s modrým fluoritem. Ten vám pomůže lépe převádět do slov či myšlenek energie, která vnímáte. Když vám někdo bude do očí lhát, budete to vědět, i když jeho slova budou znít věrohodně. Jde o energie, které za slovy jsou ty vám fluorit pomůže lépe chápat.
  • pokud zatím cítíte, že neumíte či se bojíte pravdu přijmout a žít v ní, doporučuju safír. A opět, není to doporučení pro mimoně, kteří rádi staví vzdušné zámky a lžou sami sobě, naopak safír doporučuju i velmi vědomým a ve svém rozvoji pokročilým bytostem, je to taková kotva v našem vědomí, aby nás nepohltil jas či pýcha.
  • pro posílení krční čakry je skvělý akvamarín, který ji projasní, rozzáří a aktivuje natolik, až budeme zvládat vnímat více podnětů a energií naráz a současně budeme chápat, co nám chtějí říct. Pomůže nám z patřičného odstupu pozorovat, nenechat se emočně zatáhnout do procesů, ale o to účinněji informace třídit.
  • a pokud se nebojíte a chcete turbo booster, tak jedině modrý turmalín. Ten krční čakru protáhne podobným způsobem, jako když odvápňujete kávovar a přivede do ní o poznání více energie. Čakra začne rychleji kmitat a zachytávat více podnětů, i těch podprahových. A tak poznáte iluzi dřív, než někdo otevře pusu a promluví.
  • jestli cítíte, že potřebujete hodně důkladnou a hloubkovou péči, sáhněte po chryzokolu. Ten vám pomůže na světlo vašeho vědomí vytáhnout to, co je uvnitř, pravdu zářivou i bolestivou, takže možná budete mít chvilku pocit, že to je moc, že je lepší žít v té iluzi, ale přesto budete šťastní, že je to venku.