Kalcit

Kalcit

Svým vyzařováním jsou kalcity velmi jemné a láskyplné minerály, které v našich životech nepůsobí žádné výrazné turbulence. A právě proto jsou vhodné pro ty z nás, kteří chtějí postupovat opatrně a rozvážně. A pro ten zbytek s dobrodružnější povahou jsou vhodné samozřejmě též, protože je občas fajn zpomalit a nechat vše pracovat v pomalejším tempu. Kalcity lze najít v mnoha barevných variantách, každá je vhodná pro trochu jiný druh práce, ale obecně se dá říct, že kalcity pomáhají zvědomit si vše, na co se zaměříme. Když se zahalíme do jejich energie, můžeme se cítit plně přijímaní takoví, jací jsme, můžeme cítit vnitřní mír a harmonii. A nejen, že v energii kalcitů můžeme zkoumat jak své nitro, tak i vzdálené dimenze, můžeme současně jejich energii   používat pro utváření své reality. Pokud je pro vás třeba křišťál tak trochu moc silný, zkuste místo něj zvolit kalcit.

Když kalcit použijeme v meditaci (třeba optický či bílý kalcit), mnohem snáze se budeme orientovat v mentální sféře a to, co dříve byla “jen” myšlenka může v energii optického kalcitu získat konkrétní podobu.

Pro práci s pupeční čakrou je skvělý žlutý kalcit, ten nám umožňuje jít za hranice naší osobnosti až k minulým (i budoucím) životům. Ale i samotná harmonizace pupeční čakry je za asistence žlutého kalcitu naprosto dokonalý prožitek, obzvlášť ho doporučuji bytostem, které se obávají nadbytku jangové energie, protože kalcity jsou jemné a více jinové.

Růžové kalcity (mangano a kobalto kalcit) jsou čistou láskou a přijetím, v jejich energii se můžeme naprosto uvolnit, být sami sebou a cítit se bezpečně a přijímaní. Růžové kalcity jsou skvělé pro klidný spánek (doporučuju i pro děti), pokud procházíte stresem a náročným obdobím, růžový kalcit vám pomůže vše zvládnout bez výrazné ztráty energie, kterou byste jinak používali na odpor a nepřijetí situace. Ušetřenou energii pak můžete použít pro změnu jak vnímaní toho, co prožíváte, tak i pro změnu budoucí.

Modrý kalcit je dokonalý průvodce vnitřním klidem, nadhledem a moudrostí. V jeho energii naše emoce neskáčou “sem a tam”, ale jsme schopni být v harmonii s životem tak, jak je. Ne, že bychom neměli chuť něco tvořit či měnit, ale ani nás nic netlačí a nevyvolává v nás emoční flashbacky (nespouští se v nás dávno vzniklá traumata).

Zelený kalcit nám pomáhá lépe třídit informace, které k nám proudí, a to jak v podobně myšlenek (či slov), tak i v podobě emocí. Když ho máme u sebe, lépe ve svém srdci dokážeme vnímat, co je naše cesta a co není, co je pro nás důležité a co můžeme vypustit. Takové to klasické ladí/neladí, chci tomu věnovat pozornost/nechci tomu věnovat pozornost. Pokud jeho vibrační frekvenci dokážeme integrovat, ušetříme spoustu energii tím, že přestaneme řešit něco, co stejně vyřešit nemůžeme (a že je toho hodně).

 

Když budeme s kalcity pravidelně pracovat, naše mysl a emoce se zklidní, budeme lépe vnímat své potřeby a moudrost své duše. Přestože nejsou kalcity minerály, které vás okamžitě vystřelí do vyšší roviny bytí, jejich vytrvalá “práce” z vás udělá silnějšího, disciplinovanějšího a moudřejšího člověka.


Related Posts

Optický kalcit

Optický kalcit

V dnešním článku mám pro vás něco o zázraku, kterému se říká optický kalcit. Tak jako všechny ostatní kalcity, i ten optický je velmi jemný kámen spíše pomalejších vibrací, který v našem životě nepůsobí žádné turbulence a divoké změny. O to překvapivější však jsou jeho […]

Krystaloterapie – Jak proniknout do minulých životů

Krystaloterapie – Jak proniknout do minulých životů

Na průzkum minulých životů mnoho z nás chodí k regresním terapeutům, na ty známější terapeuty se dokonce čekají veliké fronty. Pokud však dáváte přednost práci v pohodlí svého vlastního prostoru, lze místo služeb terapeutů pracovat s krystaly. Velké množství z nich nám může pomoci se […]