Jak ven z iluzí

Jak ven z iluzí

Iluze jsou (bohužel) běžnou součástí našich životů. Tvoříme si je většinou z toho důvodu, že nechápeme, jak ničivý dopad na náš život mají. S nimi totiž nedokážeme žít svůj potenciál, tu nejlepší verzi sebe samých a místo toho buď chceme dosáhnout nemožného ideálu, nebo svou moc nad svým životem odevzdáváme do rukou lidí (systému, církvi, duchovnímu společenství…) o kterých máme vytvořené velmi mylné iluze, které nám ale tvoří často příjemný pocit, a tak se jich držíme, protože přeci chceme žít příjemný život. V horším případě tvoří iluze nepříjemný pocit a my se jich držíme ze strachu o přežití.
Většina lidí na svých iluzích neskutečně lpí, protože kdyby je prohlédli, jejich život by se jim před očima zhroutil jak domeček z karet. A to dobrovolně udělá jen malé procento lidí, kteří jsou buď velcí dobrodruzi, nebo možná tak trochu šílenci 😆. Tímto zdravím účastnice posledního workshopu!
Pokud si teď říkáte, že vás se to netýká, že na sobě pracujete, znáte své stíny, víte, jak funguje tento systém a chápete vesmírné zákony, napadá mě jedna věc, se kterou se často potýkají i velmi otevření a vědomí lidé. A tím je právě duchovní rozvoj.
Když na sobě poctivě pracujeme, tak naše úroveň vědomí velmi intenzivně roste. Tak to prostě je. A my si často říkáme, že až dosáhneme nějakého konkrétního levelu, tak náš život bude prostý neúspěchů, problémů, náročných výzev a zkoušek. Že si prostě budeme žít naplněný život, budeme si užívat rozvinutých duchovních schopností, každého člověka, se kterým se setkáme budeme mít hned “přečetného” a když si to budeme přát, budeme mít i stejně naladěného partnera, se kterým bude vztah od začátku úplně jednoduchý. A ona to pravda je a zároveň není 😝.
Konzistentní a intenzivní práce s krystaly nás na toto místo dostat umí. Do stavu vědomí, ve kterém víme, kdo jsme, umíme používat své schopnosti a pracujeme na mnohých dalších. A ve které nelpíme ani na svých iluzích o světě, o sobě či o tom, co duchovní schopnosti skutečně jsou… Ale o této temné straně duchovního rozvoje, o představách, iluzích a lžích napíšu zase někdy jindy.
PS: odborník na rozklad iluzí je například fluorit