Jak si užít Vánoce

Jak si užít Vánoce

Hned na začátku celého textu prozradím, že ten ultimátní hack na pohodové prožití Vánoc je záhněda. Protože je možné, že v tom shonu nemáte ani čas číst články o úžasném vlivu minerálů na naší psychickou, fyzickou i mentální pohodu. A pokud chcete zpomalit, přestat uklízet, kupovat dárky, vzít si dovolenou a prožít konec roku v pohodě a radosti a tím myslím tu skutečnou pohodu, zvu vás k četbě.

Všichni víme, že Vánoce by měly být svátky pohody, sounáležitosti a štědrosti. Bohužel nejsou, protože většina lidí Vánoce bere jako reklamu na dokonalost a svými výkony se snaží o dokonalost v úklidu, množství cukroví i v kvantitě dárků. A kdo je citlivý a vnímavý, je silným tlakem kolektivního vědomí ovlivněn, respektive musí čelit tlaku, který se hrne ze všech stran. Pak je pro nás těžké zpomalit, odpočívat, u nás žen je obtížné být v ženské energii a netlačit se do výkonu. Pak se snažíme dělat radost svým blízkým (a hlavně dětem), jako by na naší snaze stálo jejich štěstí a my byli zodpovědní za to, jak druzí Vánoce prožijí (a na sebe zapomínáme).

A právě záhněda je v tomto období skutečným spasitelem a vánočním kouzlem. Pomůže nám zpomalit, doslova nám pomůže vypnout a jen být. Cítit své tělo, své emoce, vnímat, co se děje kolem a chápat příčiny a důsledky. Se záhnědou jako průvodcem Vánocemi si můžeme uvědomit, co je skutečně důležité a co není, co je pro nás reálné zvládnout a co zvládneme jen na úkor své energie, která nám pak bude chybět (doslova na dluh).

Takže jak prakticky na to?

  • vezměte si záhnědu a vizualizujte si, jak jste ve svém středu, vyrovnaní, klidní a cítíte radost a harmonii. Tímto jí předáte svůj záměr a ona bude moci vytvořit takové synchronicite, které povedou k situacím, ve kterých se budete cítit tak, jak si přejete. Ale pozor, ne naše vědomí, ale naše podvědomí řídí výsledky, musíte si být jisti tím, co skutečně chcete.
  • záhnědu mějte co nejvíce u sebe, ale je možné na tuto práci použít i větší kus, který pak s vámi bude pracovat na dálku.
  • kdykoliv ucítíte tlak na výkon (většinou vnitřní), napojte se na záhnědu, případně si ji vezměte do ruky a jen dýchejte, ideálně do svého energetického pole vdechujte její energii.
  • udělejte si srovnání toho, co chcete a co skutečně děláte. Je možné odpočívat, když běžíte maraton? Je možné přijímat (lásku i dárky), když ze sebe chrlíte energii a dáváte do vyčerpání těla i duše? Když něco chceme prožívat, musíme se tím stát, takže se nebojte zpomalit a odpočívat.

Kromě záhnědy na vánoční pohodu doporučuji i labradorit, ametyst a růženín.

Pokud vás čekají návštěvy, které nebývají úplně pohodové, mrkněte na toto video.

 

 

PS: je jen na vás říct dost, potřebuju odpočívat, nechci vařit to a to, nechci jít na žádnou návštěvu. Pokud vás mají vaši blízcí skutečně tak rádi, jak se tváří, vyjdou vám vstříc a na návštěvě se můžete domluvit třeba po svátcích, nebo se můžete sejít třeba na procházce.

 

 


Related Posts

Krystaloterapie – Jak si usnadnit “proces”

Krystaloterapie – Jak si usnadnit “proces”

Kdykoliv ve svém životě procházíme nějakým “procesem”, což znamená, že se nám nějaká životní část transformuje (a většinou se otřásá v základech), záhněda je jedním z krystalů, které nám mohou pomoci to ustát. Záhněda pracuje s kořenovou čakrou, pomáhá nám realizovat energie z vyšších čaker […]

Záhněda – průvodkyně seberealizací

Záhněda – průvodkyně seberealizací

Jestli hledáte kámen, který Vám pomůže realizovat sebe samé v tomto světě, je to právě záhněda. Její vibrační frekvence jsou vyladěné na hmotný svět a rychlejší energie proudící z horních čaker dokáže transformovat tak, aby naše vize mohly být zdárně realizovány. Na první pohled by […]