Brazilianit – Průvodce beznadějí a smutkem

Brazilianit – Průvodce beznadějí a smutkem

Každý člověk, který se rozhodne mít svůj život ve svých rukou, musí být velmi kreativní. Když totiž začneme postupně měnit sebe samé, všechny životní oblasti to začnou zrcadlit. Z života se stává hra, ve které často stylem pokus omyl zjišťujeme, jak fungují vesmírné zákony v praxi. Protože jsme každý zcela originální směskou různých schopností i neschopností a zároveň každý máme jinou hladinu životní energie, vnitřní síly a vůle, žádná teorie nám nepomůže správně aplikovat moudré poučky do života. Proto je potřeba hravě uchopit svůj život a užívat si vzestupy i pády, úspěchy i slepé uličky. Tato kreativita sebou nese radosti i strasti. Občas totiž i když se nám daří, přichází pocity smutku, marnosti a hořkosti z toho jak je proces těžký, protože i když své cestě důvěřujme a cítíme, že je to pro nás cesta, která má srdce, přesto se dá říct, že jdeme poslepu a nikdy nevíme, co na té cestě potkáme a kam nás zavede.

Brazilianit je kámen, který nám může pomáhat zvládat výše zmíněné stavy smutku a marnosti. Kdykoliv máme pocit, že tohle nemůžeme nebo už nechceme zvládnout, kdykoliv na nás dolehne smutek tak hluboký, že nechápeme příčinu, brazilianit nám připomene sílu, kterou v sobě máme a která nikam nezmizela. Kdykoliv máme pocit, že už znovu nechceme procházet dalším kolem přívalu energie a poté o vše přijít, brazilianit nám pomůže vidět světlo, které v sobě máme a která nelze dlouhodobě tajit ani před sebou. Kdykoliv na vás přijde nechuť cokoliv dál tvořit, brazilianit vás může napojit na nový (nebo i starý) zdroj inspirace, informací či síly.

Kdy tedy sáhnou po brazilianitu jako po průvodci?

  • napoj se na mě, kdykoliv přestaneš věřit své cestě, svému srdci i smyslu života. Ukážu ti cestu z tvého smutku, ukážu ti, že vše, co hledáš už dávno máš, jen to v tuto chvíli odmítáš (či nemůžeš) vidět.
  • nasyť se mou energií, když chceš posílit důvěru v cestu, kterou sis zvolil. Pokud má tvoje cesta smysl, v mojí energii to pocítíš ještě silněji než dříve a pochybnosti zmizí.
  • snesl je na tebe smutek jako těžká deka a ty nevíš, proč? Zeptej se mě, zda je to tím, že jsi sešel z cesty, nebo je to jen důsledek vyčerpání po intenzivním období změn a růstu.

Z Křišťálové komnaty

Tereza Stropnická