Vltavín – kámen mudrců

Vltavín – kámen mudrců

Vltavín je olivově zelené křemičité sklo, jehož jediným nalezištěm na světě je Česká republika (jižní Čechy a jižní Morava). Řadí se mezi tektity, které se na světě nacházejí ve 4 oblastech. Vltavín, na rozdíl od ostatních tektitů, je částečně mimozemského původu. To mu dodává jedinečné vlastnosti, díky kterým je velmi vyhledávaným nejen pro svou krásu, ale i pro své spirituální účinky. Ačkoliv jsme kolébkou vltavínů, tak málo se toho u nás o nich ví. Vltavíny jsou kameny, jejichž posláním je ukotvit na Zemi vyšší vědomí. A ne nadarmo se nacházejí právě na našem území…

Když si vltavín poprvé vezmete do ruky, jeho síla je skutečně hmatatelná… Můžete ucítit brnění, šimrání v prstech. Další účinky na sebe nenechají dlouho čekat. Vltavín má velmi silné účinky na srdeční čakru, na čakru třetího oka a korunní čakru. Během chvíle vltavín svými vibracemi naplní celou Vaši auru a Vy můžete cítit veliké teplo v obličeji i po těle. Vltavín ve Vás zažehne očistný žár, který vytáhne na světlo to, co v sobě schováte nejen před ostatními, ale i před sebou samými.

Vltavín je kamenem pro silné a odvážné bytosti, které se nebojí jeho silných vibrací, díky kterým dochází ke zrychlenému čištění emočních bloků, potlačených traumat a rychlé aktivaci třetího oka. Čím více jste otevřeni duchovnímu světu, tím rychleji na Vás vltavín bude působit. Pokud s vltavínem budete meditovat, nezapomeňte se řádně uzemnit, abyste se vyhnuli nepříjemným vedlejším účinkům prudkého zvýšení vibrací, jako je tlak na prsou, bolest hlavy, točení hlavy či návalů nepříjemných emocí. Vltavín má díky svému mimozemskému původu schopnost propojit naše vědomí s jinými světy, ale nabízí i více „přízemní“ možnosti:

  • Přináší životní změny a prudké duchovní léčení na všech úrovních. Otevřete se všemu, co přichází, čím méně odporu vůči změnám ve Vás bude, tím lépe budete změny přijímat.
  • Mohutně uzdravuje srdeční čakru, což se projevuje zvýšenou úrovní sebelásky. To startuje řetězovou reakci, protože když začneme více milovat sami sebe, z lásky k sobě začneme měnit hranice. Už nejsme ochotni snášet to, co jsem dříve dovolovali, už nejsme ochotni být konfrontováni s nižšími vibracemi, které neladí s bezpodmínečnou láskou. A tak změny ve vztazích, v tom, co děláme, jíme, jak o sebe pečujeme na sebe nenechají dlouho čekat.
  • Když začneme s vltavíny spolupracovat a vpustíme jejich vibrace do svého života, začnou se ve velkém objevovat velmi nápomocné a žádoucí synchronicity. Jinak řečeno, začnou se nám dít zázraky.
  • Pokud používáte krystaly k léčení, vltavín zvýší sílu a vibrace všech ostatních minerálů, což přináší silnější léčivé vibrace.
  • Ačkoliv obecně uvolňuje a osvobozuje nás od nepříjemných myšlenek a pocitů, které si možná ani neuvědomujeme, na každého působí trochu jinak. Jisté však je, že síla vltavínů ve Vašem životě přinese veliké změny v relativně krátkém čase.

Pokud zvolíte vltavín ve formě šperku, je zpočátku vhodné ho nenosit dlouhodobě, ale pomalu si zvykat na jeho účinky. Jestli máte rádi divoká dobrodružství a vltavín budete u sebe nosit dlouhodobě už od počátku, zkuste si najít kámen, který zjemní jeho intenzitu. Obecně to mohou být všechny uzemňující kameny, z mé zkušenosti mi dělá dobře spolu s vltavínem mít u sebe veliký černý turmalín, a pro mě překvapivě také velmi pomáhá malinký růžový turmalín, který zmírňuje tlak uzdravující se srdeční čakry. A znovu připomínám, při meditaci s vltavínem se uzemněte vždy! Pro očistu vltavínů používejte pokud možno pramenitou vodu a nabíjejte kameny buď pod paprsky měsíce, nebo na nepřímém slunečním světle.

Prsten s vltavínemPokud máte nějaké silné zážitky s vltavíny, podělte se v komentářích, ať už s nimi pracujete dlouho, či s nimi právě začínáte 😀 . Já osobně nevěřila, že na mně budou mít tak silný vliv a zpočátku jsem je u sebe nemohla mít trvale, protože jsem se cítila pod velikým tlakem jak psychicky, tak i fyzicky.4 thoughts on “Vltavín – kámen mudrců”

    • Dobrý den, účinky mají oba stejné, ty broušené mají trochu víc uhlazenou energii, možná jsou trochu jemnější, ale není to dogma, záleží na konrétním kusu a druhu brusu. Vltavín je tak silný, že i malý kousek v prstenu ovlivní celé energetické pole. Na druhou stranu prsteny (a náramky) více ovlivňují naše vyzařování, přívěsky více pracují s naším energetickým systémem. Takže v prstenu Vám vltavín pomůže mít jasnější hranice, budit větší respekt, být sama sebou, protože se budete cítit bezpečně. V přívěsku by Vám pomáhal více pracovat vnitřně, léčit si některá slabší místa. Ale zase, oba druhy šperků vedou s témuž výsledku, jen každý trochu jinou cestou.