Diamant – Učitel radikální upřímnosti

Diamant – Učitel radikální upřímnosti

Diamanty jsou nejtvrdší nerosty, které se zde na zemi vyskytují. To je o nich známo. Asi každý též ví, že jsou čistým uhlíkem. A většina i tuší, že vnikají za vysokých teplot a pod velkým tlakem kdesi hluboko v zemi. Možná je to jejich cenou, možná je to jejich oblíbeností jakožto symbolu luxusu a bohatství, ale mezi námi milovníky práce s krystaly jsou dosti opomíjené. Patří mezi minerály, které mají krychlovou krystalovou mřížku (vnitřní struktura, podle které se skládají jednotlivé atomy), což značí, že nám mohou pomoci vylepšit sebe samé, podpořit a kultivovat vlastnosti a energie, které v nás už jsou. Nemůžete tedy od nich očekávat, že nám přinesou něco nového, nebo v nás cosi odblokují. Tedy aspoň ne přímo Můžeme ale očekávat silnější napojení na svoje vlastní potřeby a posílenou schopnost si chránit vlastní integritu.

Když energii diamantů pustíme do svého energetického pole, tak trochu nás to změní. Staneme se trochu tvrdší a dravější, ovšem pokud průběžně pracujeme na své srdeční čakře, budou tyto změny velmi konstruktivní. Přestaneme “ohýbat” sami sebe, abychom zapadli, potěšili, přežili…ale začneme hledat způsoby, jak nastavit situace, vztahy či utváření reality tak, abych mohli zůstat sami sebou. A když se v tomto staneme mistry, začne se vnější realita ohýbat podle nás. Zde znovu připomínám důležitost kontinuální práce na srdeční čakře, která je pojistkou, abychom nezneužívali své vlastní schopnosti a sílu. Práce s diamanty rozhodně není pro začátečníky, kteří cestu do svého nitra teprve započali, ale pokud jste si jistí tím, že dokážete rozlišit hlas vnitřního kritika od hlasu srdce a diamanty vás lákají, tak hurá do nich.

Diamanty pracují s celým naším energetickým systémem a zocelí všechny čakry, takže posílí vše, co se v nás doposud jen tiše hlásilo o slovo. A co je nejlepší, pomohou nám říkat nahlas věci, které jsme se zatím neodvážili verbalizovat, samozřejmě ze strachu a zbabělosti, abychom si nezavařili. Bohužel často sami sobě nalháváme, že něco neřekneme (či neřešíme) proto, abychom se druhého nedotkli, ale většinou je mlčení jen strategie přežití či manipulace, protože nemáme dostatečně silnou osobnost. Diamanty nám všechny tyhle vlastní lži nemilosrdně odhalí a donutí nás být sami k sobě zcela (radikálně) upřímní. Možná to bude dost bolet, ale ani bolest, znechucení či smutek nebudou trvat věčně a jakmile vyčistíme staré rány, můžeme začít tvořit svůj život na stabilních základech.

A kdy tedy pozvat diamanty (či jejich energetickou esenci) do svého pole?

  • jsi připraven stát se svobodnou bytostí, která je plně zodpovědná za své úspěchy i slepé uličky? Dokážeš unést zodpovědnost za to, jaký jsi, jaký život žiješ a jak se cítíš? Chceš svobodně volit cesty, kterými se vydáš a nebojíš se nést všechny následky? Zavři oči a vdechuj mou stabilitu, odvahu a tvrdost.
  • jsi připravený překročit svůj stín, zrekapitulovat to, co bylo a pak jít dál? Jsi připravený být jen tím, kým jsi právě teď a ne tím, kým jsi býval či kým jsi být mohl? Jsi připraven odhodit masky, kterými oblbuješ jen sám sebe? Jsi připravený nelpět na ničem a být otevřený tomu, co je skutečné? Budu tvým učitelem!
  • chceš žít v souladu s druhými, a přesto neporušit svou integritu? Jsi dost silný na to, abys ochránil to jediné, co máš – sám sebe? Budu stát při tobě, dokud mou energii plně neintegruješ a již mě nebudeš potřebovat.
  • dokážeš rozlišit (milosrdnou) lež od pravdy? Dokážeš sám sobě přiznat, že se bojíš, manipuluješ, uhýbáš či lžeš? Naučím tě být k sobě zcela upřímný a osvobodím tě od programu, že čistá a krystalická pravda je nebezpečná.

Pokud vás diamanty přivábili svou úžasnou energií, která dokáže vytvořit bezpečné prostředí pro další rozvoj, ale i život jako takový, vřele doporučuji.