2. Jak vybrat ten pravý

2.  Jak vybrat ten pravý

Při volbě krystalu, který chceme použít na konkrétní účel, doporučuji se nechat naplno vést svou intuicí. Je dobré mít doma svou osobní sbírku krystalů, protože tak můžete vždy vybírat ten nejvhodnější pro konkrétní účel a situaci. Pokud si takovou sbírku teprve tvoříte, zde je pár tipů, jak volit.

  • Jděte do obchodu s krystaly se záměrem přinést si domů ty kameny, které pro Vás mají vhodnou vibrační frekvenci. V obchodě si dejte na čas, uvolněte se od pnutí ve své hlavě a vybírejte. Když Vás nějaký krystal osloví, vezměte si ho do ruky a jestli ucítíte souznění, už ho nepusťte. I kdybyste si byli v prostředí obchodu nejistí, nechte se vést svým tělem, které přesně ví, co potřebujete.
  • V případě, že nakupujete přes internetový obchod, postupujte stejně, když na fotce uvidíte ten svůj kámen, Vaše tělo zareaguje, důvěřujte si.
  • Pokud dopředu víte, jaký druh kamene si chcete domů přinést, je třeba jen zvolit jeden (nebo více) z těch, které v obchodě mají a opět, tělo napoví.
  • Nemusíte kupovat moc kamenů najednou, stačí pár, až se s nimi seznámíte a sžijete, jděte na další nákup. Když začnete pomalu, bude pro Vás jednodušší pracovat s intuicí.

A z druhé strany, pár tipů, čemu se raději vyhnout:

  • Přílišnému analyzování a zapojování mysli do výběru vhodných kamenů. Mysl při komunikaci s krystaly využijeme jiným způsobem, při výběru je lepším nástrojem intuice. Pokud si necháte našeptat, že tenhle kámen je moc malý, ten je moc opracovaný, jiný má zase prasklinu či „duchy“, koupíte zřejmě z objektivního hlediska dokonalý kámen, ale ne přesně ten pravý pro Vás.
  • Studování encyklopedií s účinky a schopnostmi krystalů může být sice poučné, ale opět, jen zahltí mysl a odpojí intuici. Ne každý krystal stejného druhu působí na každého stejně, kámen, který si zvolíte, v kombinaci s Vaší osobitostí vytvoří jedinečný koktail, který žádná kniha nemůže popsat. Věřte své intuici a radši ve své mysli udržujte vhodný záměr – tedy zvolit ten pravý krystal.
  • Žádné rady (ani ty moje) a informace o krystalech neberte jako dogma, nikdo není v něčem lepší nežli vy sami, každý z nás má svůj specifický úhel pohledu. Vy sami jste tím nejlepší odborníkem na vše, co se rozhodnete dělat.

Volba vhodné formy krystalů je téma obzvlášť pro nás ženy (čím nechci říct, že mužům přívěsky ve formě krystalů nesluší, spíš naopak), v každém obchodě s minerály prodávají nespočet šperků, které jsou nejen krásné, ale i živé a léčivé. Pokud chcete své tělo s vědomím krystalů více propojit, nošení na těle ve formě šperku je skvělou možností. I když jsou krystaly na šperky použité jen malinké, nesou v sobě vědomí všech ostatních krystalů, takže nám můžou pomoci udržovat spojení i s těmi obrovskými krystaly, které jsou ukryty hluboko v zemi. Šperky můžeme libovolně měnit, dle potřeby a nálady, jen je nezapomínejte pravidelně čistit a nabíjet, čemuž se budeme věnovat v další kapitole.


Related Posts

On-line workshop “Detox s krystaly”

On-line workshop “Detox s krystaly”

Podzim se blíží, a nejen fyzické tělo potřebuje uvolnit a připravit na další zimní období, ve kterém dochází k hlubokému ponoru a zasévání semínek. Abychom se v tomto pasivnějším období roku dostali do větších hloubek, potřebuje svůj systém vyčistit od toxických energií, které jsou usazené […]

On-line kurz Krystalové mřížky – Spolupráce s krystaly v praxi

On-line kurz Krystalové mřížky – Spolupráce s krystaly v praxi

Krystalové mřížky mají oproti jednotlivým minerálům výhodu spojené síly, v mřížce můžeme frekvence každého minerálu spojit s frekvencemi těch ostatních a díky tomu vznikne silný energetický torus, který je přímým spojením našeho záměru s energií zdroje, které není závislé na našich labilních vibracích, ale zůstává otevřené. Práce s krystalovými […]