7. Elixír

7.  Elixír

Využití krystalů pro výrobu elixírů je velmi snadné a účinky elixírů mohou překvapit svou intenzitou. Ať už chceme elixír užívat vnitřně, při péči o pleť a vlasy, na zalévání rostlin, praní prádla či třeba mytí auta, voda se stává nosičem vibrací krystalů a změní svou strukturu tak, aby odpovídala vlastnostem, které nám krystaly předávají.

Elixíry tvoříme z minerálů, které mají specifické účinky. Když tedy chci vylepšit metabolismus vápníku v těle, můžu  si udělat elixír třeba z tyrkysu. Pro zlepšení oběhového systému a plodnosti u žen lze použít karneol. A třeba při špatném  trávení využijeme sílu citrínu. Možností je spousta, kameny můžeme vybírat podle intuice nebo podle žádoucího účinku. Jak tedy elixír vyrobit?

  • Očištěný a na slunečním světle či při svitu luny nabitý krystal dáme do sklenice s vodou, do misky či do karafy. Zalijeme vodou a přes noc necháme odstát. Čím déle jsou krystaly ve vodě, tím silnější jsou účinky, ale stačí doba 24 hodin. Pokud jste netrpěliví, či potřebujete síly minerálů využít dříve, stále platí, že lepší hodinu tvořený elixír, než nic.
  • Ne všechny minerály můžeme nořit do vody, protože jí nemají rády (nebo jsou toxické, což nemáme rádi zase my). Třeba selenit, pyrit, chalkantit a mnohé další, obecně toxické minerály, obsahují sloučeniny síry či třeba mědi. Takové krystaly můžeme doma mít pro jejich silné účinky vystavené (nebo s nimi můžeme komunikovat pro nás běžným způsobem), ale při výrobě elixíru do vody nepatří. Lze z nich vytvořit elixír nepřímým způsobem, tedy sklenici s vodou umístíme přímo vedle nich. Tak se voda může jejich vibracím přizpůsobit, aniž by se stala toxickou díky jejich chemickému složení. Pokud si nejste jisti, používejte k výrobě elixíru pouze tuto nepřímou metodu.
  • Dříve, než krystaly vložíme do sklenice či vedle ní, je třeba je naprogramovat. Určit záměr, vyjádřit své přání. Poté když elixír pijeme či užíváme k jiným účelům, je třeba to dělat vědomě, připomenout si tento záměr, se kterým byl elixír vytvořen. Voda elixíru tak ovlivní všechnu vodu v našem těle, prostě a jednoduše ji nakazí svými vibracemi. Protože lidské tělo obsahuje kolem 60% vody, jsou elixíry velmi účinné.

DSCF5537


Related Posts

On-line kurz Spolupráce s krystaly – Úvod do světa krystalů

On-line kurz Spolupráce s krystaly – Úvod do světa krystalů

Krystaly jsou nesmírně moudré a láskyplné bytosti, které nám mohou velmi ulehčit život zde na Zemi. Pokud se s nimi naučíme komunikovat a spolupracovat, náš životní příběh se změní. Narovnáme se nejen my, ale i naše životní cesta. Krystaly nám můžou ukázat tajemná zákoutí naší […]

Kurz Spolupráce s krystaly II.

Kurz Spolupráce s krystaly II.

Cesta spolupráce s krystaly není pouze o obdivu k jejich kráse a pasivním kontaktu v rámci sdílení společného prostoru. Tato cesta je o aktivní práci na sobě, osobním růstu a pokud po této cestě jdeme svědomitě, krystaly v nás nastartují i mohutný růst duchovní. Spolupráce […]