Akvamarín – kámen nadhledu

Akvamarín – kámen nadhledu

Tak jako každý z kamenů, i akvamarín má mnoho vrstev. V každé z těchto vrstev můžeme najít víc než dost jeho úžasných vlastností. A pokaždé si můžeme vybrat, se kterou vrstvou budeme pracovat. V tomto článku se zaměřím na tu část, která nám pomáhá být čistým vědomím, díky které se nenecháme pohltit tím, co se děje kolem nás, ale i přímo v nás. O akvamarínu se říká, že zvyšuje toleranci, je skvělý pro horké hlavy, kterým dodává rozvahu a nadhled. Víte proč tomu tak je?

Když se totiž naladíte na vibrace akvamarínu a dovolíte mu, aby prostoupil celé vaše energetické pole, dodá vašemu vnímání průzračnou jasnost. Akvamarín náleží vodnímu elementu, tudíž v sobě nese sílu tohoto živlu. Dokáže vyčistit – vyjasnit emoce, pomůže nám plynule a jasně se vyjadřovat a zároveň být empatičtí. Když si budete chtít s někým promluvit v lásce a harmonii, vezměte si do kapsy akvamarín. Když vás čeká emočně vypjatá situace, ve které nechcete vybouchnout jako sopka, vezměte si akvamarín.

akvamarín krystaly

Akvamarín je formou berylu, který je kamenem zralosti. Moudrost, kterou v sobě akvamarín nese není nic pro rychlokvašky, není to něco, co snadno získáte. Akvamarín se na své hluboké úrovni otevře jen tomu, kdo se otevřel moudrosti své duše. Pokud k tomu u vás ještě nedošlo, akvamarín bude trpělivě čekat, ale rozhodně se nedá zviklat, aby vám dával rady, na které nejste připraven/a. I když je akvamarín pro svou barvu velmi oblíbeným kamenem, jen málo kdo ho skutečně zná.

Kdy tedy sáhnout po akvamarínu, jako tom nejlepším průvodci?

  • vzpomeň si na mě, když se topíš v síle svých emocích, máš chuť ničit – ať druhé, či sebe samého. Dodám ti potřebný nadhled, abys viděl, co je třeba. Dodám ti rozvahu, abys ve slabé chvilce nezboural to, co má zůstat stát. Dodám ti přijetí toho, co prožíváš, aby to mohl odnést tok času.
  • napoj se na mně, když potřebuješ otevřít oči i srdce novým možnostem. Rozšířím tvé vědomí, pomůžu ti překročit hranice tvé mysli, posílím tvou důvěru ve své vnitřní smysli, abys mohl vyrůst a přijmout nové výzvy.
  • vstup do mě, když chceš být majákem klidu, míru a pochopení. Neumím v lidech zažehnout plamen, umím ale uzdravit jejich bolavá srdce, děravá emoční těla a strach vyjádřit sebe samé. Oblékni se do mé energie ve chvílích, kdy je to zapotřebí, jsem tu pro tebe.
  • chyť se mě za ruku, když kolem zuří bouře, a i když víš, že vše je v pořádku a pro tvé dobro, stejně tě pohlcuje strach ze změny. Otevřu tvé vědomí tomu, co přichází a ty budeš moci pustit to, co má odejít.
  • budu ti dělat společnost při meditaci, ve které ti pomůžu jemně a laskavě rozvinout tvé čakry do překrásných květin, které září do světa svou krásu a voní vůní tak omamnou, že si tento stavu budeš chtít navždy udržet.

akvamarín Vietnam

Akvamarín je naprosto okouzlující kámen jak svým vzhledem, tak svou jemnou a současně pevnou energií. Mně tedy rozhodně okouzlil velmi.

Z Křišťálové komnaty

Tereza Stropnická

www.kristalovakomnata.cz

www.crystalgriddesign.cz

www.alchymiesperku.blog

 

 


Related Posts

Krystaloterapie – Jak zůstat “v klidu”

Krystaloterapie – Jak zůstat “v klidu”

S ohledem na současné dění není úplně snadné udržet si nadhled, vnitřní klid a nepodléhat návalům bezmoci a strachu. I jiné životní epizody nás mohou velmi rozhodit či přímo hodit do bažiny, která je plná depresí a úzkostí. Při práci s krystaly na udržení nadhledu […]

Beryly – krystaly zralosti

Beryly – krystaly zralosti

Z berylů je nejoblíbenější a možná nejvíce “snesitelný” akvamarín. Možná pro jeho krásnou barvu, možná je to kvůli jeho energiím, které nám do života přináší nadhled. V jádru jsou však beryly krystaly, ke kterým se dostanou (myslím energeticky, koupit je může každý) jen ti, kteří […]