Krystaloterapie jako individuační cesta

Krystaloterapie jako individuační cesta

Když se řekne krystaloterapie, hodně lidí se představí, že půjdete k nějakému odborníkovi, lehnete si a on vás obloží různými krystaly. Vy si v té energii chvíli poležíte, cosi přepíšete, vyladíte a je to. Podle mě ale není krystaloterapie postavená na nějakém terapeutovi, těmi terapeuty jsou kameny samotné. Uznávám, že je to lákavé si lehnout a nechat se energií kamenů (ideálně obrovských, a ještě větších kamenů), které třeba vůbec nemáte doma vystřelit do jiné galaxie, ochutnat nové pocity, vnímání…ale ty návraty nebývají bez následků a minimálně bolest hlavy to přinést může. Navíc z mé zkušenosti lidé, kteří vyhledávají až extrémní energetické léčení, na sobě ve skutečnosti pracovat nechtějí, bohatě jim stačí pocit, že se jim zatočila hlava.

Krystalotererapie je z mého pohledu dlouhá, často dobrodružná individuační cesta. Na této cestě poznáváme svou duši a nasloucháme vedení svého srdce. Čím více dokážeme žít v souladu se svým srdcem, jinými slovy naše osobnost je sjednocená s duší, tím důkladnější individuací jsme prošli. Krystaly mohou být úžasnými “nástroji” a průvodci na této cestě a jen my sami rozhodujeme o tom, nakolik se jejich pomoci a vedení otevřeme.

Na této cestě tedy nejde o to najít svého terapeuta, učitele či nedej bože guru, který ví nejlépe, že když udělám to a to, tak vše zrůžoví a bude nám dobře. Jediné, co potřebujeme je odvaha začít, láska ke kamení všeho druhu a láska k sobě samým, i když zpočátku může být jen málo projevená. Však ony nás krystaly dovedou k zcela nepoznaným kouskům naší duše a pomohou nám v sobě objevit zakopaný poklad. Na této cestě můžete postupovat zcela samostatně a intuitivně volit, které kameny momentálně zapojíte do svého rozvoje. Čím rychleji chcete postupovat, tím více aktivity je třeba projevit. Například když začnete pracovat s pyritem, můžete ho nechat jen tak ležet ve vaší blízkosti, nebo mu svoje pole plně otevřít a požádat ho o vylepšení schopností, na které je odborník.

 

A když bych měla dát do začátku nějaká doporučení, tak tato:

  1. jako první krok je nutné dát do kupy svoje energetické pole. Pokud je plné děr, energie vám z něj bude utíkat a kde jaký parazit toho s chutí bude využívat. Na tyto účely jsou vhodné tyto kameny: labradorit, měsíční kámen, sluneční kámen, tyrkys, larimar nebo třeba kyanit.
  2. když už cítíte, že máte více energie, začněte pracovat na tom co už v sobě máte a chcete to posílit. Tak například pyrit posílí vaši schopnost nastavit hranice a cítit se v bezpečí, fluorit vás propojí s vyšší myslí a pomůže celkově kultivovat mentální tělo, takže sžíravé myšlenky typu, co když…začnou ustupovat hlasu srdce. Granát posílí vaše propojení na vlastní tělo i Zemi, sodalit posílí vyjadřovací schopnosti a třeba magnetit posílí odvahu podívat se do očí svým strachům.
  3. po práci s výše zmíněnými kameny byste měli mít více energie i sebedůvěry k pořádně očistné kůře. Je na čase sáhnout po dalších krystalech, v tomto je dobré se nechat vést intuicí, klidně si u kamene, který vás vábí zjistit, co dokáže a pak se s ním propojit, zaúkolovat ho, prostě pořádně se mu otevřít. Nechte se klidně někým inspirovat, ale nesnažte se jít jeho cestou, protože byste se ochudili o tu, která je jen vaše ♥.

Z Křišťálové komnaty

Tereza Stropnická


Related Posts

Co vlastně je krystaloterapie?

Co vlastně je krystaloterapie?

  My lidé jsme bytosti složené z dvou částí, které vzájemně kooperují, případně se spolu perou. Jednou částí je hmotné tělo, které je sice ve své podstatě jen pouhou energií, ale přesto jej jako hmotné vnímáme a v tomto světě si ho při narození oblékáme, […]

Pasti a slepé uličky spolupráce s krystaly

Pasti a slepé uličky spolupráce s krystaly

Svět minerálů je už od pohledu přitažlivý a lákavý. Krystaly svou krásou přilákají mnohé bytosti, z nichž ale jen část je ochotná jít skutečně do hloubky. Celkem pravidelně dostávám dotazy, jestli je nějaký kámen, který pomáhá na bolest hlavy, na ty či ony problémy a […]