Topaz – Katalyzátor osobního růstu

Topaz – Katalyzátor osobního růstu

Topaz považuju za jeden z neúčinnějších katalyzátorů osobního i duchovního růstu. Ne že by jiné krystaly “žily” v jeho stínu, spíš bych řekla, že dokud s námi topaz nezapracuje na našich vlastních stínech, mnohé další spolupráce nemusí být tak účinné.
I když totiž budeme mít silně aktivní energetická centra, otevřené třetí oko a náš solár bude plný energie, dokud budeme mít v energetickém poli zaháčkované různé programy, budeme si do života vše přitahovat skrze tyto programy stále znovu a možná i s rostoucí životní energií rychleji. Topaz je parťák na hloubkovou práci, nebude s námi hotový tak rychle, jako jiné krystaly. Například selenit nám okamžitě vyčistí energetické pole od cizorodé energie a pomáhá nám jej udržet stabilně čisté, černý turmalín (skoryl) zrychlí průtoky energií a dokáže okamžitě nastolit změnu. V jeho rychlé energii na nás jen tak něco zvenčí neulpí, a proto je skvělý v případě, kdy potřebujeme rychle pomoct, nastolit okamžitou změnu, třeba když se najednou začneme cítit mizerně.
Topaz na takto rychlou práci není stavěný, je to vytrvalec a když s ním začneme pracovat, většinou to trvá pár měsíců (a někdy i let), kdy máme potřebu mít topaz ve své blízkosti. Postupně v nás bude rozpouštět inhibitory růstu a harmonického života, které z velké části tvoří naučené programy myšlení a chování, ale také různé bloky, které si neseme z minulých životů, případně jsou zděděné z rodových linií a potichu škodí, aniž bychom si to uvědomovali.
PS: aby s námi mohl pracovat, je třeba se jeho energii skutečně otevřít a aktivně ji pozvat dovnitř, pokud ho jen pasivně nosíme v kapse, jeho účinky budou v lepším případě poloviční.
Článek o účincích topazu nejdete zde.

Related Posts

Topaz – ztělesnění sebevědomí a důstojnosti

Topaz – ztělesnění sebevědomí a důstojnosti

Topaz je krystal, který je ztělesněním důstojnosti. Když ho máme u sebe, zahalí nás do energie, kterou jen tak něco nepoloží. A ani nás nic nepoloží. Učí nás, jak si být zcela vědomí své síly, síly, která vychází ze světla naší duše. Dokáže jako hořící […]

Krystaloterapie – cesta celistvosti

Krystaloterapie – cesta celistvosti

Krystaloterapií nazývám práci s vlastním energetickým systémem, případně ji můžeme provádět na někom dalším. Podstatou je za pomoci minerálů změnit, usměrnit či vyladit toky energií v našem energetickém těle, což se následně promítne do všech životní oblastí včetně těla fyzického. Nejde ani tak o to říct si, […]