Krystaloterapie – Rebel či spratek?

Krystaloterapie – Rebel či spratek?

Každý, kdo nechce žít podle mantinelů a pravidel, které nám nastavil někdo jiný, ať třeba rodiče, nebo “systém” jako takový by se dal označit za rebela. Prostě někoho, kdo se neřídí pravidly druhých lidí, jediné, co ho vede je jeho vnitřní hlas a vlastní morální kompas. Když vynechám “spící”,  asociální a psychopatickou část lidstva, tak nám tu zbývá ještě mnoho jedinců, kteří jsou probuzení, pracují na sobě a chtějí si život tvořit tak trochu jinak. Na tuto skupinu se teď zaměříme a nutno říct, že není rebel jako rebel. Skutečný rebel totiž nebojuje, ale tvoří. Nemá ve svém nitru tak závažná zranění, která by ho nutila bojovat tam, kde to není třeba, jeho vnitřní dítě se nekrčí strachy, že mu zase budou brát jeho sílu a nekope (či se nehroutí) kolem sebe při jakémkoliv náznaku vnějšího tlaku. Když se bez iluzí a zcela upřímně podíváme na své motivy, můžeme snadno poznat, odkud pramení naše konání. Je to naštvané vnitřní dítě, v horším případě spratek, nebo je to zralé a dospělé rozhodnutí, které je postavené na sebelásce a svobodě?

A co tedy dělat v případě, že většinu našeho života řídí rozzuřené (případně ustrašené) vnitřní dítě?

  • odborníkem na léčení traumat je baryt, můžeme s ním pracovat jak v akutních situacích, tak i dlouhodobě na vyléčení vnitřního dítěte, případně můžeme pracovat i s peridotem, který nám pomáhá dospět.
  • aby se vnitřní dítě mohlo cítit bezpečně a nemělo potřebu kopat kolem sebe, potřebuje cítit zralou mužskou energii. Když je náš vnitřní muž silný, umí svou jistotou dítě uklidnit, říct mu jasně, že i když jdeme do situace, která není příjemná, je to z dlouhodobého hlediska užitečné a není třeba se toho bát. Na posílení vnitřního muže doporučuji pracovat s citrínem či pyritem.
  • i ženská energie, tedy ta zralá a zdravá je potřeba, aby vnitřní dítě cítilo lásku a naplnění, a to i v situacích, které pro něj byly vždy stresové a traumatizující. Zde doporučuji pracovat s kunzitem, růžovým turmalínem či třeba růženínem.

Až když máme v harmonii mužskou a ženskou energii a naše traumata jsou do jisté míry zpracovaná (a to co není je nám známé), můžeme mluvit o skutečném rebelství, které je v tarotu symbolizováno kartou císař. Ten skutečný rebel je ten, který vládne sám sobě, dokáže tvořit svou realitu a přijal plnou zodpovědnost za svůj život. Jste spíše císař, nebo naštvaný spratek? Je pro vás rebelství boj, nebo schopnost tvořit si svou realitu?


Related Posts

Pyrit – rytíř v zářivé zbroji

Pyrit – rytíř v zářivé zbroji

Pyrit je známý tím, že pracuje s mužskou, jangovou energií. I jeho nejznámější forma – kostka tomu nasvědčuje. Není to kámen vyšších vibrací, jeho působnost se projevuje přímo ve hmotě (mnohem více než na jemnohmotných úrovních), tedy je to skvělý průvodce pro každodenní život. Tak […]

Skoryl – Mistr rozlišování

Skoryl – Mistr rozlišování

Skoryly jsou asi nejrozšířenější krystaly z rodiny turmalínů. Jak co se týče četnosti výskytu, tak i mezi lidmi. Černé turmalíny jsou známé jak pro své uzemňovací schopnosti, tak i jako ochranné kameny. Jakým způsobem tedy pracují a jak působí na naše energetické pole? Černé turmalíny […]